Son Dakika
24 Ocak 2020 Cuma

MHP’nin kurultay tarihi belli oldu

30 Mayıs 2016 Pazartesi, 13:06

Yargıtay’ın verdiği onama kararı sonrasında MHP kurultayına ilişkin yetkilendirilen Çağrı heyetinden açıklama geldi. Bir süredir merakla beklenen açıklama ile kafalardaki soru işaretleri ortadan kaldırılmış oldu.

Çağrı Heyeti, 19 Haziran 2016, saat 10.00’da Büyük Anadolu Oteli’nde Tüzük kurultayı’nın yapılacağını açıkladı.  15 Mayıs’ta yapılması gereken ancak hükümet müdahalesiyle, TOMA engellemeleriyle yapılamayan tüzük kurultayı da Büyük Anadolu Oteli’nde yapılacaktı.

İşte Çağrı Heyeti’nin yaptığı açıklama:

Kamuoyunun da malumu olduğu üzere, Milliyetçi Hareket Partisi Olağanüstü Büyük Kongresinin icrası ve toplantıya çağrılması amacıyla Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından Çağrı Heyetimiz görevlendirilmiş, Yargıtay 18. Hukuk Dairesi tarafından söz konusu karar oybirliği ile onanarak kesinleşmiştir.

Gelinen süreçte kongrenin toplantıya çağrılması ve icrası ile ilgili olarak Çağrı Heyetimiz tek yetkili ve görevli organ sıfatıyla Olağanüstü Büyük kongrenin 19 Haziran 2016 tarihinde saat 10.00’da  Ankara  Büyük Anadolu Hotels Esenboğa Thermal ve Kongre ve Kültür Merkezi Tesislerinde   yapılması hususunda karar almıştır.

Bundan sonraki süreç içerisinde Çağrı Heyetimiz tarafından bu görev yerine getirilirken kongrenin toplantıya çağrılması ve icrası hususunda Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezimizle tüm iletişim kanallarımız açık olacaktır.

Alınan kararın ve yapılacak Olağanüstü Büyük Kongre Toplantısının Türk Milletine ve Milliyetçi Hareket Partisi camiasına hayırlı olmasını diler, kamuoyuna saygıyla bildiririz.

Ali SAĞIR       Ayhan EREL       Mehmet BİLGİÇ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.