Köpek Maması

24 Şubat 2016 Çarşamba, 14:46

Çoğu veteriner hekime göre köpek beslemek için alacağınız mamanın kuru olması gerekir.  Hekimlerce bitkisel ekstralarca yoğun olan köpek maması tercih sebebi olmalıdır. Köpek maması seçiminde köpeğinizin sindirim sistemi için sunacağı takviyeleri incelemeniz gerekir. Mama alırken uzman bir hekimden dikkat etmeniz gereken içerikleri detaylı bir şekilde öğrenin. Bunun dışında yapay köpek kemikleri de satın alarak köpeğinizin uğraşacağı malzemeleri kolayca temin edebileceğiniz marketler mevcuttur.

Bazı köpekler şanslıyken ne yazık ki doğada çok fazla sahipsiz, aç ve minik yavru köpekler de vardır. Dolayısıyla sahipsiz sokak hayvanlarının zor durumda olabileceğini düşünüp sahiplenin. Bu güzel canlıları köpek aksesuarlarıyla daha bakımlı bir hale getirebilirsiniz.

Mamanın Etkileri

Köpeğinize sindirim sıkıntısı yaşatmayacak mamalar tercih edin. Köpek mamalarına konulan pancar ya da selüloz gibi maddeler dışkının katı olarak çıkmasına sebep olur. İstenilen köpeğinizin dışkısının sert çıkmasıdır. Ancak dışkıyı sert çıkarmış olması bu mamanın doğru olduğunu göstermez. Katkı maddelerini iyice gözden geçirmenizde fayda var. Mamadan verim olan köpeğin tüyleri yumuşak olur ve dışkısı sert olur. Ayrıca tüy dökülme problemi yaşamamalıdır.  Köpeğiniz mama verdiğinizde onu istekle tüketiyorsa ve görüntüsünde ya da dışkısı konuda bahsedildiği hususlarda sıkıntılar yoksa endişe etmenize gerek olmadığı söylenebilir.  Mama öğünlerini aksatmamaya dikkat edin. Köpeğinizi veteriner hekimin tavsiye ettiği kontrollere götürün. Veteriner hekimin uygun gördüğü egzersizleri köpeğinizi yapması yönünde komutlandırın. http://www.bilio.com/kopek-mamasi-c4725 web sitesinden köpek mamalarını inceleyebilir fiyatları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz