Son Dakika
13 Aralık 2019 Cuma

2016 Sonbahar – Kış Sezonu Erkek Ayakkabı Modelleri

24 Şubat 2016 Çarşamba, 14:28

Erkek ayakkabı modasını son birkaç yıldır belli modeller oluşturuyor. Oxford, brogue ve desert erkek ayakkabı modelleri, en çok tercih edilen modeller arasındaydı ve hala tercih edilmeye devam ediliyor.

Bu modeller arasında da bir kazanan model seçilecek olursa, Oxford ayakkabılar denilebilir. Oxforların bu kadar sevilmesinin nedenlerinin başında eva, yani kalın ve yumuşak bir tabana sahip olması geliyor. Diğer ayakkabı modellerine göre çok daha rahat olan bu ayakkabı modelleri hem spor kıyafetler için hem de takım elbiseler için oldukça uygun bulunuyor. Yani, kullanımı için kıyafet sınırlamasına gerek duyulmaması da sevilmesinin bir diğer nedenidir.

Brogue modeller ise daha çok farklı bir tarz yaratmak isteyen erkeklerin önceliği halinde. Slim fit, kısa paçalı pantolonlarla birlikte kullanıldığında oldukça güzel bir uyum salayan bu modeller, soğuk havalar için de uygun bir ayakkabı tercihidir.

Desert botların kullanımı 2. Dünya savaşına kadar gidiyor. Süet ile deri karışımı olan kısa botlardır. Farklı pastel tonlardaki renk seçenekleri ile oldukça ilgi gören bir modeldir. Bu modellerin de ya kısa ya da dar paçalı pantolonlar ile kullanıldığı görülüyor.

Erkek Ayakkabı Modellerinde Renk

Eskiden erkek ayakkabılarında çok fazla renk aranmazdı. Ancak renklerin erkeklere ya da kadınlara ait olmadığını göstermek amacıyla erkek ayakkabı modellerinde de her renk görülebiliyor. En çok tercih edilen renkler ise pastel tonlarında yeşil, mavi ve bordo renkleridir. Bunların yanında elbette siyah renk vazgeçilmeyen tek renktir.

Erkek ayakkabı modelleri hakkında fikir sahibi olmak ve seçenekleri görmek için http://www.cabani.com.tr/erkek-ayakkabi-bot-modelleri adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.