Son Dakika
21 Ocak 2020 Salı

MHP’de Beklenen Oldu

05 Şubat 2016 Cuma, 19:02
MHP’de Genel Başkan’ın değişmesi ve yeni kadrolarla yola çıkılması için imza veren 547 delegenin imzası parti genel merkezi tarafından görmezden gelindi. Bu gelişme üzerine, Genel Başkan adayları Meral Akşener, Koray Aydın ve Sinan Oğan konuyu yargıya taşıdı.

GENEL MERKEZ’DEN CEVAP YOK

Noter onaylı 547 delegenin “olağanüstü kongre ve tüzük kurultayı” için verdikleri imzalar, MHP Genel merkezi tarafından görmezden gelindi. Tabanda tepkiyle karşılanan bu gelişme sonrasında Akşener, Aydın ve Oğan’ın avukatları bugün mahkemeye başvurdu.

15 günlük yasal süre sonrasında herhangi bir cevap verilmemesi üzerine yargıya başvuran Genel Başkan adayları çalışmalarına devam ediyorlar.

KAYYUM DEĞİL, ÇAĞRI HEYETİ

Emsal kararlar incelendiğinde ve imza veren delegelerin hepsinin noter onaylı olmasından dolayı mahkemenin olağan üstü kurultay yönünde karar vermesi bekleniyor. Bazı medya organlarında çıkan haberlerin aksine partinin kayyumla değil, mahkeme tarafından parti içinden atanacak 3 kişilik Çağrı Heyeti ile olağanüstü kurultaya gidilerek yeni genel başkan seçilecek.

Yeniçağ 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.