Son Dakika
06 Aralık 2019 Cuma

Erdoğan’ın Akademisyenlere Tepkisi Devam Ediyor

15 Ocak 2016 Cuma, 15:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kapkara bir bildiri yayınlayıp, o katliamların altına imzayı koyan akademisyenleri kınıyorum. Bunlar zalimdir, alçaktır, çünkü zalimlerle birlikte olanlar zalimdir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanahmet‘teki terör saldırısının ardından ilk cuma namazını Sultanahmet Camisi’nde kıldı. Cami çıkışında saldırının meydana geldiği yeri ziyaret eden Erdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile kırmızı karanfil bıraktı.

“Bunlar kapkaranlık insanlardır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, akademisyenlerin bildirisine ilişkin de “Bütün bu olan olaylar karşısında kalkıp da kapkara bir bildiri yayınlayıp, o katliamların altına imzayı koyan akademisyenleri özellikle tekrar kınıyorum, şiddetle kınıyorum” dedi.

Erdoğan, “Milletimizin kimin kim olduğunu çok daha yakından anlamalarını, yani önünde bir profesör, doçent bilmem ne olması kimseyi aydın yapmaz, bunlar kapkaranlık insanlardır. Bunlar zalimdir, alçaktır çünkü zalimlerle beraber olanlar zalimdir. Katliam yapanlarla beraber olanlar katliam içerisinde oldukları için onlar da aynı suçu işlemişlerdir” değerlendirmesinde bulundu.

“Babasıyla şehit olan 3 yaşındaki Mevlüde’yi nereye koyacaklar?”

“Çınar’da olan hadisede o yavrular, o babasıyla beraber şehit olan 3 yaşındaki Mevlüde’yi acaba bu kapkaranlık akademisyenler nereye koyacaklar” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Onun katillerinin yanında yer almayı bunlar nasıl vicdanlarına sığdırıyorlar. Bunu açıkça ifade etmek istiyorum. Bütün yargı makamlarını, üniversitelerin senatolarını, Anayasamız ve yasalara ters bu hareketleri sebebiyle, dün yaptığım konuşmada göreve davet ettim, atılması gereken adımların süratle atılması gerektiğini… Bunlar da ne yapacaklarsa gitsinler oralarda yapsınlar. Siyaset yapmak isteyenler parlamentoda siyasetlerini yapsınlar ama yok parlamentoda bunu yapamıyorlarsa bunlar da gitsinler hendek kazsınlar veya dağa çıksınlar. Bu kadar açık ve net konuşuyorum. Çünkü ben milletimizin bu noktada bize niçin görev verdiğini de çok iyi biliyorum.”

pkklı-sanatçılar

Yorum

  1. Pingback: Sözde Akademisyenlere Gözaltı | HaberDokuz

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.