İnternette Alışveriş Sitesi Kurmak İçin Neler Gerekir?

16 Aralık 2015 Çarşamba, 18:23

Profesyonel bir alışveriş sitesi kurabilmek için öncelikle ileri derecede güvenlikli bir yapılandırma içerisinde olunmalıdır. İnternette online olarak alış veriş yapılabilmesine olanak sağlayan e ticaret sistemleri gerekli tüm ihtiyaçları yerine getirebilmelidir. En başta güvenlik önlemleri olmak üzere, ödeme sistemlerinin kurulumu, entegrasyonlar, farklılıklar, sağlanan ayrıcalıklar, pratiklik ve geliştirilebilme özelliklerinden ötürü profesyonel elektronik ticaret sistemlerinin kullanılması sanal ortamda problemsiz şekilde ticaret yapılabilmesini sağlamalıdır.

E-ticarete Yeni Adım Atacaklar İçin Gerekenler

Alışveriş sitelerinin genel mantığı; web sitesine ürün eklenmesi, görsel ve yazılı verilerle tanıtım yapılması, siteyi ziyaret eden müşterilerin istediklerini sipariş vermesi, ödeme yapması, ürünün ilgili adrese gönderilmesidir. İnternette E-ticaret sitesi kurabilmek için ilk şart statüsü fark etmeksizin bir firma-şirket sahibi olmanızdır.

Türk Ticaret Hukuku’nun, tüm satışların faturalandırılması gereğinden hareketle aynen fiziksel mağazalarda fiş-fatura kesildiği gibi e ticaret siteniz üzerinden yapacağınız tüm satışlarda online faturalandırma işlemleri yapılması zorunludur. Kredi kartlarından online ödeme alınabilmesi için -bankalardan temin edeceğiniz hesap numarası- ile sanal pos kullanılması gerekir. Ayrıca mesafeli satış, üyelik ve gizlilik sözleşmelerinin varlığı ve bu tür uygulamalarda 128bit SSL şifreleme sistemlerinin olması şarttır.

Güvenli ve Profesyonel Bir Alışveriş Sitesi Nasıl Kurulur?

Profesyonel bir şekilde yapılması gereken işlemlerin ve daha birçok özelliğin bir araya getirilebilmesi için de e-ticaret paketleri kullanılır. Online ticaret işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için domain, server, hosting gibi temel yazılım özelliklerinin haricinde web sitenizin sürekli güncellenmesi, aktif halde arama optimizasyonları ile de desteklenmesi gerekir. İnternette güvenli ve profesyonel bir e-ticaret için http://www.projesoft.com.tr uzmanlığı sizi en doğru şekilde yönlendirecektir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz