İktidarın Tek Alternatifi MHP

11 Aralık 2015 Cuma, 16:26

BURAK KILIÇASLAN 

Türkiye’nin genel itibarı ile %70’inin düşünce yapısı milliyetçi-muhafazakârdır.

Tabii ki bu milliyetçilik anlayışı, kültürel boyutta, ırksal boyutta değil.

Buradan yola çıkacak olursak, mevcuda baktığımız vakit, AKP’nin tek alternatifi MHP’dir.

MHP kendini anlatabilme problemini aşıp, Türkiye’nin seksen bir iline de yayılmayı başarabildiği vakit, bu realite daha açık ve net bir şekilde ortaya çıkacaktır.

MHP kendi içerisindeki insanları “ hain” ilân etme enerjisini, sahada vatandaşa kendini anlatmaya ayırırsa, gelecek çok daha olumlu sonuçlara gebe olacaktır.

Her partinin içerisinde farklı sesler, farklı düşünceler olmalıdır. Bunlar zenginliktir.

Her farklı düşüneni hain ilân ettiğiniz vakit, kafanızı kaldırıp etrafınıza baktığınızda, düşünme yetisini kaybetmiş, fikir üretemeyen, fikir üretemediği için halkı okuyamayan, algıda başarısız, kompleksli bireylerden oluşan, fikirden yoksun, fikir fukarası, tek tipten teşekkül bir kurum meydana getirirsiniz.

AKP’nin 13 senedir yapmış olduğu en iyi icraat, yazılı ve görsel basındaki etkili kalemleri arkasına alıp, algı yönetimi yapması ve vatandaşı kendi fikirleri doğrultusunda yönlendirmesidir.

Hiçbir hareket, kültürel faaliyetlerde, yazılı ve görsel basında özgül ağırlığını koyamadan, bunun altyapısını oluşturmadan başarı hayalleri kurmamalıdır.

Tabii ki bu basın- yayın organları parti genel merkezinden yönetiliyormuşçasına yayınlar yapmamalıdır. Tüm Türkiye’ye hitap edebilecek, herkesin oturup izleyebileceği, herkesin okuyabileceği veyahut dinleyince algılayabileceği, belâgat noktasında otorite olan yazarlar ile yola çıkılmalıdır.

Tüm bunlar ile birlikte Anadolu insanının değerlerini baz alacak şekilde merkeze odaklanacak olan Milliyetçi Hareket Partisi, AKP’nin tek rakibi ve en büyük korkulu rüyası olacaktır.

Zaten Türkiye’de yaşayan milliyetçi-muhafazakâr çizgideki ekseriyetin gönlüne geçmişten bugüne manevi bir taht kurmuş olan Ülkücüler, yapacakları stratejik hamleler ile iktidarın tahtını fazlasıyla sarsacak ve iktidarı ele geçirecektir.

CHP

Partisini jakoben faşist çizgiden merkeze çekmeyi başaran Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise yapacağı hiçbir şey yoktur.

Halk nezdinde CHP’nin “ din” algısı ziyadesi ile negatif durumda olduğundan dolayı, Kemal Kılıçdaroğlu yönetimini başarısız sayma gibi bir lüksümüz bulunmamaktadır.

Ayrıca, çözüm süreci, “ Kürt sorunu” gibi konularda net bir duruş sergileyemeyen CHP, halkın AKP’ye alternatif olarak bakacağı bir parti hiçbir zaman olmayacaktır.

Yazının Dibi; MHP önümüzdeki dört yıllık süreçte, seksen bir ili de baz almak kaydı ile çalışmalarına şimdiden başlamalı, devletin ana damarlarını muhafaza altına alarak, devlet için milliyetçilik değil, millet için milliyetçilik yaparak, “ insanı yaşat ki devlet yaşasın” hikmetli sözünü düstur edinerek, AKP’nin tek alternatifi olmalı ve böylece başarıyı yakalamalıdır.

Selâm, sevgi ve muhabbet ile…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz