Son Dakika
21 Ocak 2020 Salı

MHP:”Türkmenlerin yanında savaşan ilçe başkanımız yok”

30 Kasım 2015 Pazartesi, 18:19

MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ’IN BASINDA YERALAN “MHP’NİN İKİ İLÇE BAŞKANI TÜRKMEN CEPHESİNDE SAVAŞIYOR” HABERLERİNE YÖNELİK BASIN AÇIKLAMASI:

Bağcılar İlçe Başkanımız Onur Yeşil ve Esenler İlçe Başkanımız Suat Yılmaz’ın Türkmen Cephesi’ndeki süren savaşa katıldıkları yönünde asılsız haberler yayınlanmıştır.

Suriye’de Türkmen bölgesine yönelik saldırıların ardından MHP İstanbul İl Başkanlığı olarak bizler de dindaşlarımıza ve soydaşlarımıza yardım için harekete geçtik.  Vatandaşlarımızın Suriye Türkmen Bölgesi’ne yönelik insanı yardım noktasında destekleri var. Bizler de bu yardımların oraya ulaştırılması konusunda çalışmalar yapıyoruz. Toplanan yardımlar bizim elimizle Samandağ’a ulaştırılıyor. Oradan da götürdüğümüz bu yardımlar Türkmenler tarafından gelip teslim alınıyor.

Bu yardımlar yetkililerin bilgisi dahilindedir. Yani soydaşlarımıza ve dindaşlarımıza vatandaşlık görevimizi yerine getiriyoruz. Bazen o yardım kafilelerinin başında ilçe başkanlarımız veya yöneticilerimizden isimler oluyor. Asılsız haberlerde yer alan iki ilçe başkanımız da yardımların güvenli bir şekilde yerine ulaştırılması için bölgede bulunmaktadırlar.

Savaş ile alakalı bizim bir durumumuz yok. Sadece insani yardım götürmekteyiz. Bu desteklerimiz geçmişte Kerkük Türkmenleri için de , Azerbaycanlı kardeşlerimiz için de olmuştur. Soydaşlarımız ve dindaşlarımıza insanı yardımlarımızı var olduğumuz sürece sonsuza kadar sürdüreceğiz.

Bağcılar ve Esenler İlçe Başkanlarımızın sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde yeralan fotoğrafları da sadece sınır hattında bulunan bölgelerde çekilmiş hatıra fotoğraflarıdır. İlçe Başkanlarımızın Türkmen Cephesi’nde savaştığı yönündeki iddialar kesinlikle yalandır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.