ABD-PYD-AKP Ortaklığı Devam!

15 Ekim 2015 Perşembe, 14:48

AKP’nin bir zamanlar İstanbul’da ağırladığı, silah yardımı yapıp, yaralılarını tedavi ettiği PYD’ye ABD’nin desteği devam ediyor. PYD’yi terör örgütü olarak tanımlayanları eleştiren AKP hükümeti kaybetttiği oyları geri alabilmek için milliyetçi söyleme sarılıp, örgütü terörist olarak gördüklerini ilan etmişti.

HaberDokuz / Analiz Haber

Oysa AKP’nin yeni yeni terörist ilan ettiği örgütü bu noktaya getiren AKP-ABD’nin ortak Suriye politikalarıydı. Gelinen durum itibariyle PYD saflarındaki birçok terörist Türkiye’ye girip Mehmetçiği şehit ederken, bölgede kalan güçleri Türkmenleri katledip, Türkmen kentlerini ele geçirdi.

ABD: PYD’Yİ desteklemeye devam edeceğiz

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, günlük olağan basın toplantısında Suriye’de PYD’ye verilen silah desteğiyle ilgili Türkiye’nin kaygılarını değerlendirirken, IŞİD’e karşı savaşan grupları ‘uygun biçimde desteklemeye devam edeceklerini’ söyledi. Basın toplantısında Kirby’ye PYD lideri Salih Müslim’in ABD’den silah aldıklarına dair açıklamaları soruldu. Havadan yapılan mühimmat ve silah dolu paketlerinin de, İŞİD ile mücadele eden Suriyeli Araplar için atıldığını söyleyen Kirby, sorunun Savunma Bakanlığı’na yöneltilmesi gerektiğini söyledi.

50 TON MÜHİMMAT GÖNDERDİKLERİ ORTAYA ÇIKMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde ABD’nin PYD’ye 50 bin tonluk mühimmat gönderdiği ortaya çıkmış, Türkiye’den gelen tepkiler üzerine tonlarca silahın PYD’ye verilmediği söylenmişti. PYD ise ABD silahlarını teslim aldıklarını açıklamasıyla rezalet ortaya çıkmıştı.

Buna rağmen AKP’nin en büyük müttefiki ABD’ye herhangi bir tepki gösterilmedi ve Türkiye’nin kaderi yine ABD’ye teslim edilmeye devam ediyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz