Son Dakika
09 Aralık 2019 Pazartesi

MHP’den Sedat Peker’e Çok Sert Tepki

12 Ekim 2015 Pazartesi, 16:00

MHP Rize İl Başkanı Serkan Birben partisinin düzenlemiş olduğu aday tanıtım toplantısında çok sert bir konuşma yaparak “Ülkücüden Mafya, Mafyadan Ülkücü Olmaz” söylemini tekrarladı ve Rize’de miting yapıp AKP’ye oy isteyen Sedat Peker’i yine sert bir dille eleştirdi.

Serkan Birben konuşmasında, “Yeni Türkiye kurma sevdalıları iktidara gelmiş olduğu günden beri yaklaşık 55 adet mafya ve çeteyi temizledik diyerek, siyasi iktidar ve siyasi duruşlarını ortaya koyan siyasi parti. Dün ve daha önceki günlerde hep birlikte şahit olduğumuz üzere bu çete ve mafyalardan medet ummaktadır” dedi.

“SARAY SOYTARILARI”

“Milliyetçiliği ayaklar altına alan parti şu an milliyetçiliğin ayaklarına kapanmaktadır”diyerek AKP’yi eleştiren Birben, Sedat Peker ve AKP’ye yönelik sert ifadelerine şöyle devam etti; “Bu duruşu bozuk olan kişileri saray soytarılığı yapmaya zorlamaktadırlar.Geçmişte 7 Haziran’dan önce milliyetçiliği ayaklar altına alan siyasi parti şu an milliyetçiliğin ayaklarına kapanmaktadır. AKP’ye şunu hatırlatmak istiyorum milliyetçiliğin ayaklarına kapanacaksanız yapmanız gereken tek şey şu; hareketin lideri Dr. Devlet Bahçeli beyin yanına gelip şunu ifade etmeniz gerekiyor; ‘Ya Bahçeli biz siyasi anlamda işlediğimiz tüm günahlardan pişmanız bir daha yapmayacağız biz milliyetçi Türkiye’nin güçlü Türkiye’nin kurulması yolunda çalışan milliyetçi ülkücü camiayı kabul ettik biat ediyoruz’” dedi.

“ELBETTE Kİ PALYAÇO DİYECEĞİZ”

Birben konuşmasının devamında, “Ülkücüler helal rızık kazanıp onları harcamak ister. Gayrı meşru ile hiçbir ülkücünün işi olmamıştır ve olmayacaktır.Tekrar ediyorum Ülkücüden Mafya , Mafyadan ülkücü olmaz. Dün palyaçodan bahseden bir şahıs Rize’de miting yaptı. Palyaço parasını almış olduğu kişilere dalkavukluk ve yalakalık yapan kişilere denir. Yıldırım gibi giden ve saraya dalkavukluk ve yalakalık yapanlara elbette ki palyaço diyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“YAVŞAMANIN BİR UMUT OLDUĞUNU SÖYLEYECEĞİNE…”

Birben konuşmasında Rize Meydanında Miting yapıp AKP’ye oy isteyen Sedat Peker’i hedef alarak ”Saray soytarılığı yapıp saraya diz çöküp, yavşamanın bir umut olacağını söyleyeceğine, son kabadayı Çakıcı gibi asil ve dik durabilseydi daha iyi olurdu” dedi.

Birben konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Ama şunu ifade ediyorum ki milliyetçi ülkücü camia mensupları ülkü ocaklarının yaşam tarzı olarak örnek olarak aldığı tek kişi iki cihan güneşi peygamber efendimizin ta kendisidir”.

“Milliyetçi ülkücü camia mensupları Milliyetçi Hareket Partisi kurucusu önderimiz Alparslan Türkeş’in izinde Devlet Bahçeli’nin emrinde yayından çıkan ok misali menziline hedefine hiç sapmadan ilerlemektedir bu böyle bilinmelidir.”

“Geçmiş zamanlardaki ülkücü milliyetçi ağabeylerimiz tarihe altın harflerle yazdıklarını bize bir daha yazdırmasınlar. Tarih ölümü göze almış bir ülkücüden daha muhteşem bir silahın olmadığını yazmıştır. Dikkat ederseniz ülkücüler öldürmeyi değil ölmesini en iyi bilen camiadır.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.