Hükümet İflas Etmiştir!

MHP’den çok sert tepki…

10 Ekim 2015 Cumartesi, 17:31

MHP İstanbul’dan Ankara’daki saldırıya sert yanıt!

“Seçim programlarını iptal etmek terörün isteğine ,arzusuna boyun eğmek demektir”

MHP İstanbul İl Başkanlığı Kadıköy İskele Meydanı’nda 1.Bölge Milletvekili adaylarını ve seçime kadar tüm Anadolu Yakasını dolaşacak olan seçim tırının tanıtım toplantısını düzenledi. Ancak toplantının başlamasına saatler kala Ankara’daki hain saldırı meydana geldi. Resmi rakamlara göre 30 kişinin hayatını kaybettiği 126 kişinin de yaralandığı olayın ardından tanıtım toplantısında seçim şarkılarının çalınmamasına ve herhangi bir alkışın yapılmamasına karar verildi.

Tanıtım toplantısı öncesinde basın mensuplarına açıklama yapan MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, hükümet saldırıları kimin düzenlediğini bulmak istiyorsa Suruç’taki saldırıyı iyi incelesin dedi. Karataş, “Suruç’ta gerçekleşen olayın devamıdır bu olay. Bugüne kadar Ankara’da ,Başkentimizde Yunan işgalinde bile bomba patlatılamamışken bugünün Türkiye’sinde bombalar patlıyor,adeta işgal işgal edilmişçesine Türkiye bir kaosa sürükleniyor. Bir süreç diye başlattıkları dönem var. Bu dönemin Türkiye’ye yaşattığı acılar var. Bu süreci bir an önce ortadan kaldırmak gerekiyor.” açıklaması yaptı.

“Ankara’da bile bomba patlatılıyorsa Hükümet iflas etmiş demektir”

MHP İstanbul İl Başkanı hükümet iflas etmiştir derken Ankara Yunan işgalinde bile böyle acılar yaşamadı dedi. İl Başkanı “Bu bombanın istihbaratını alamayan Türk istihbaratı,emniyet güçleri iflas etmiş demektir. İnsanımız vatandaşımız güvenlik sorunu yaşamaktadır. Tedirgin olmaktadırlar. Bugün burada biz seçime yönelik bir program düzenleyecektik. Bu programlarımızı da düzenleyemez hale geldik. Yeni seçime güvenli bir şekilde gidilmiyor. İnsanımız acılar yaşıyor. Bu acılar yaşanırken hükümet gündemi farklı yönlere taşıyor.” diyerek kamuoyunu bilgilendirmeye çalışan kanalların da tek tek digitürk’ten çıkarılmasını eleştirdi. Mehmet Bülent Karataş kanalların çıkarılmasının nedeninin muhalefeti susturmak, yaşananları kamuoyundan gizlemek olarak açıkladı.

“Hükümeti uyarıyoruz!Güvenlik zaafiyetini bir an önce sonlandırın”

Hükümetin kanalları kapatarak,okulları basarak,iş dünyasının tanınmış isimlerine baskılar kurararak terörü unutturmaya çalıştığının altını çizen MHP İstanbul İl Başkanı saldırının hemen ardından güvenlik zirvesinin toplanmasını eleştirdi. Mehmet Bülent Karataş, “Türkiye’de büyük bir güvenlik zaafiyeti var. Bu güvenlik zaafiyetinden dolayı vatandaşın korkusu ve tedirginliği var. Bu tedirginliği ve korkuyu ortadan kaldırmak lazım. Türkiye’de yaşananların tek nedeni iktidarı kaybeden hükümettir. Hükümet şaşkın bir şekilde hiçbir olaya çözüm bulamıyor. Bu nedenle de ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Hükümet adeta muhalefet gibi davranmaktadır. Ama erk onların elinde. Bugün güvenlikt toplantısı yapıyorlar. Ama bir sonuç elde edemeyecekler. Ankara’nın göbeğinde bomba patlatacak kadar yozlaşan bir terör var. Sadece güneydoğuna doğuda değil her yerde terör var. Duyumlarımız var bu olaylar seçime kadar devam edecek.” dedi.

“Teröre en büyük yanıtı 18 Ekim’deki Yenikapı’da Mitinginde vereceğiz”

“Terör ne ister? Korku yaratmak tereddüt yaratmak oralarda çözümü olmayan sorunlar yaratır. Çözümü olmayan sorunlar yaratılmasına biz katkıda bulunmayacağız. Milliyetçi Ülkücü camia bu acılarını yüreğine saklayacak 1 Kasım seçimlerinde onları güçlendirecek, onlara zemin hazırlayacak kargaşaya kavgaya ve kaosa sürükleyecek hiçbir değerlendirmenin içinde olmayacak” diyen MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş “ 18 ekimde biz bütün İstanbullulara bunu haykırıyoruz. Adaletsizliğe uğradıysanız 18 Ekim’de gelin teröre karşı 18 Ekim’de gelin ,arkadaşınızı dostunuzu vatanını sevenlerle gelin diyoruz. Bunları iptal etmek terörün isteğine arzusuna boyun eğmek demektir. Bunları iptal etmemek acılarımızla hayatı devam ettirmek gerektiğine inanıyorum.” sözleriyle açıklamasını bitirdi.

Mehmet Bülent Karataş’ın basın açıklamasının ardından aday tanıtımı için toplanan kalabalığa kısa bir konuşma yaptı. Karataş “Bugün bir programımız olacaktı tabi daha coşkulu olacaktı. Ama bugün biz buraya eğlenmeye şarkı türkü söylemeye gelmediğimiz için biz terörün yapmak istediğini gerçekleştirmemek adına farklı faaliyetlerimizi Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu bildiğimiz için Türk Milliyetçileri olarak bir araya gelmek ve yaşananları birbirimize aktarmak adına bu toplantılar çok önemlidir. “ dedi.

18 Ekim’de İstanbul Yenikapı’da düzenlenecek olan mitinge çağrının da yapıldığı toplantı 1.Bölge Milletvekili adaylarının tırdan vatandaşları selamlaması ile son buldu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz