Markovic ve Tosic Rezaleti!

09 Ekim 2015 Cuma, 10:54

Türkiye’den milyonlarca lira kazanıp doğru düzgün futbol bile oynayamayan Sırp futboculardan Fenerbahçe’de oynayan Lazar Markovic twitter hesabından, Müslümanları öldüren sırp katillerin propagandasını yaptı. Beşiktaş’ta oynayan Marko Tosic ise gol sevinci sırasında binlerce Müslümanı acımasızca katleden Sırp ırkçılarının işaretini yaparak sevindi.

ÇETNİK SELAMI NEDİR?

Çetnik selamı, ırkçı Sırpların kullandığı bir selam çeşididir.

Beşiktaşlı Tosic dün geceki maçta yaptığı çetnik selamı

Beşiktaşlı Tosic dün geceki maçta yaptığı çetnik selamı

Serçe ve yüzük parmakları kapatılır ve kalan 3 parmak – baş, işaret ve orta parmak – açık tutularak yapılır.

Sırp zafer işareti olarak geçer ve Bosna Savaşı’nda bazı Sırp çetelerinin, Boşnak ailelerin parmaklarını keserek bu işareti yaptırdığı bilinir. Ayrıca dini bir anlamı da vardır ve 3 parmak “Hz. İsa, Tanrı ve Sırpları” temsil eder.

MARKOVİC DE IRKÇILIK YAPTI

Bu arada Fenerbahçe’nin İngiltere Premier Lig takımlarından Liverpool’dan kiralık olarak kadrosuna kattığı Sırp futbolcu Lazar Markovic de sosyal medyadan yaptığı paylaşımla tepki çekti.

Sakatlığı nedeniyle Sırbistan Milli Takımı’nın kadrosundan çıkarılan Markovic’in, ülkesinin Arnavutluk ile oynadığı maç öncesinde sosyal medya hesabından Kosova’yla ilgili paylaşım yapıldı. Sırbistan Bayrağı üzerine Sırpça “Kosova Sırbistan’dır” yazısının bulunduğu görselin paylaşımı, Türk kullanıcılardan tepki gördü.

markovic

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz