Son Dakika
08 Aralık 2019 Pazar

Allah’ın Sözünden Şüphe Etmek!

09 Ekim 2015 Cuma, 11:53

BURAK KILIÇASLAN

Bir Müslüman nasıl olur da iman etmiş olduğu hâlde Cuma günü, Cuma vakti ticaret yapmış olduğu şirketini açık bırakarak, o şirkette ticaretin devam etmesi cesaretini kendinde görebilir ki?

Cenab- ı Allah Cuma Suresi 9. Ayet’te “ Ey iman edenler, cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ı zikretmeye koşun ve alış-verişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır.” Diye buyurur iken, hâşâ ve hâşâ, hâlâ daha ticareti bırakmayarak alış-verişe devam etmek, Allah’ın sözünden şüphe etmek değil de nedir?

Bildiğiniz üzere akıllı cep telefonları çıktı ve devamlı bir şekilde yeni sürümler yüklenmektedir bu telefonlara.

burak kılıçaslan

Orada dahi sürümü kabul etmeden önce, okuyup daha sonra tasdik etmeniz önerilir iken, sizin Allah’ın bu Ayet’i karşısında sergilemiş olduğunuz tavır, okumadan iman etmiş olduğunuzun, daha doğru bir ifade ile belirtmek gerekir ise bilmeden iman etmiş olduğunuzun işaret fişeğidir.

Hâlbuki bilmeden iman etmek, ata dinine uyarak yol haritası çizmek kâfir işidir, Müslüman değil!

“ Onlara, ‘Gelin Allah’ın indirdiği Kitap’a ve peygambere uyun’ dendiğinde, ‘Atalarımızı üzerinde bulduğumuz yol bize yeter’ derler; ya ataları bir şey bilmeyen ve doğru yolda olmayan kimseler idiyseler?” ( Maide Suresi 104. Ayet)

Allah Ayet’inde hayırlı olanı buyurur iken, biz kim oluyoruz da Allah’ın sözünün üstüne söz söyleme hadsizliğini kendimizde görebiliyoruz ki?

“ Artık namazı kılınca, yeryüzünde dağılın. Allah’ın fazlını isteyip-arayın ve Allah’ı çokça zikredin; umulur ki felaha (kurtuluşa ve umduklarınıza) kavuşmuş olursunuz.

Oysa onlar (kendilerini tümüyle Allah’a ve İslam’a teslim etmeyenler) bir ticaret ya da bir eğlence gördükleri zaman, (hemen) ona sökün ettiler ve seni ayakta bıraktılar. De ki: “Allah’ın Katında bulunan, eğlenceden ve ticaretten daha hayırlıdır. Allah, rızık verenlerin en hayırlısıdır.” ( Cuma Suresi Ayet 10-11)

Hayatında bereket ve mutluluk isteyen için yol haritası bellidir kardeşim, yeter ki “emrolunduğun gibi dosdoğru ol!”( Şura Suresi 15. Ayet)

Yazının Dibi; her zaman söylüyorum ve söylemeye de devam edeceğim; İslam, ilk olarak Müslümanlar’a tebliğ edilmelidir!

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.