Siyonistten Bebek Yakmaya Garip Açıklama

02 Ekim 2015 Cuma, 12:13

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Batı Şeria’da dün iki İsraillinin çöldürülmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Asılsız suçlamalar yönlendirerek bizim Mescid-i Aksa’daki “zalim eylemlerimiz(!)” hakkında nasıl konuştuklarına tanık olduk. Maalesef bu tür sözlerin sonuçları (Batı Şeria’da iki İsraillinin öldürülmesi) oluyor” dedi.

Merkezi Kudüs’te bulunan Jerusalem Post gazetesinde yer alan habere göre Netanyahu, “Katiller bir anne ve babayı öldürdüğünü biliyorlardı çünkü çocukları da yanlarındaydı. Filistinlilerin kışkırtmalarının bu akşam olduğu gibi (dün) nasıl terör ve öldürme ile sonuçlandığı bir kez daha kanıtlandı” ifadelerini kullandı.

Filistin yönetiminden İsraillilere düzenlenen saldırı ile ilgili bir kınama açıklaması gelmediğini belirten Netanyahu, kendisinin Temmuz ayının sonunda bir Filistinli bebeğin yanarak öldüğü Yahudi yerleşimcilerin saldırısını hemen kınadığını kaydetti.

Netanyahu gece yaptığı açıklamada da, “Sadece katilleri bulmak için değil, aynı zamanda İsrail vatandaşlarının güvenliğini de arttırmak için” adımlar atacaklarını söylemişti.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada ise, Yahudi yerleşim yerleri Elon Moreh ve İtamar arasında seyahat eden bir araca ateş açılması sonucu İsrail vatandaşı 2 sivilin hayatını kaybettiği bildirilmişti.

İsrail ordusu, Yahudi yerleşimcinin öldürülmesi nedeniyle Batı Şeria’daki güçlerini artırmayı kararlaştırmıştı.

Filistinli bebek yakılarak öldürülmüştü

Batı Şeria’daki Yahudi yerleşimcilerin ağustos ayı başlarında Nablus kentinin Duma beldesinde Filistinlilere ait bir evi ateşe vermesi sonucu çıkan yangında, 18 aylık Ali Devabişe hayatını kaybetmiş, anne, baba ve 4 yaşındaki kardeşi ağır yaralanmıştı.

Baba Saad Devabişe de daha sonra Beer Şeva (Bir’us-Seba) kentinde tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti.

İsrail’in 1967’den beri işgal altında tutuğu Batı Şeria’de 400 bin, Doğu Kudüs’te 200 bin Yahudi yerleşimci bulunuyor. Uluslararası hukuka göre bu yerleşim yerleri illegal kabul ediliyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz