MHP’den Göçmen Çıkışı

02 Ekim 2015 Cuma, 12:31

MHP tarafından göçmenler ile ilgili Meclis araştırması açılması için TBMM Başkanlığına önerge verildi.

MHP Çanakkale Milletvekili İbrahim Kürşat Tuna, düzenlediği basın toplantısında önergenin gerekçesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Ortadoğu’da yaşanan savaşlar, terör eylemleri ve istikrarsızlıkların Türkiye’yi büyük bir göç baskısı altında bıraktığını belirten Tuna, “Ancak gerek hükümetin hatalı Ortadoğu ve Suriye politikaları gerekse göçmenlere yönelik bütüncül politikaların uygulanmaması ülkemizi insan kaçakçılığı trafiğinin tam ortasına oturtmuştur” dedi.

Konunun TBMM’de çok fazla irdelenmediğini ifade eden Tuna, şunları kaydetti:

“İnsan ticareti rakamlarının her sene giderek artması ve çeşitli kurumların yayınladığı rakamların birbirini tutmaması bu işin hala bir devlet politikası olarak ele alınmadığını ve insan kaçakçılığıyla mücadele edilmediğini gösteriyor. Devletin bu politikasızlığının ve koordinasyonsuzluğunun bedelini ise hem hayatlarını, geleceklerini, mal varlıklarını, ailelerini kaybeden kaçakçılık kurbanı masum insanlar hem de bu kaçakçılık güzergahlarında yaşamakta olan masum yerel halk ödemektedir. Devletin her iki tarafı da sahipsiz ve korumasız bıraktığını gören insan ticareti mafyası ise artık giderek arsızlaşmış vaziyettedir.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz