Son Dakika
06 Aralık 2019 Cuma

Kafes’in Galasına Büyük İlgi

30 Eylül 2015 Çarşamba, 10:48

Mahmut Kaplan’ın yönettiği ‘Kafes’ adlı filmin gösterimi, düzenlenen gala gecesi ile beğeniye sunuldu. Cevahir Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen geceye, sanat ve siyaset camiasından birçok isim katıldı. Film, 2 Ekim’de seyirciyle buluşacak.

Lütfü Şehsuvaroğlu’nun ‘Kafes’ isimli kitabından esinlenerek yapılan ve Bektaş Topaloğlu’nun senaristliğini üstlenip, Mehmet Kaplan’ın yönettiği ‘Kafes’ filmi, düzenlenen gala ile izleyenlerin beğenisine sunuldu. 2 Ekim’de vizyona girecek olan filmin galasına, Yeniçağ Gazetesi Yazarı Servet Avcı, Vahdet Gazetesi yazarı-HaberDokuz.com Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, Yazar Burak Kılıçarslan, Senarist Mustafa Burak Doğu, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gurup Başkan vekili Oktay Vural, MHP İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı MHP MYK Üyesi Erdem Karakoç, MHP Iğdır Eski milletvekili Sinan Ogan,  ve sinema camiasından birçok ünlü isim katıldı.

“DAHA İYİSİ ÇEKİLENE KADAR EN İYİSİ”

Kafes’in galasına katılan Genel Yayın Yönetmenimiz Batuhan Çolak film hakkında, “Filmi başından sonuna büyük bir heyecanla izledim. Önemli bir eser ortaya konulmuş… En kısa zamanda izlenmeli…

Yarım asırlık bir siyasi hareketin doğru düzgün bir filmi çekilmedi. Kafes’i finanse edenlerin milliyetçi camianın dışında isimler olduğu düşünüldüğünde, bu filme olumsuz eleştiri art niyetli olacaktır. Daha iyisi yapılana kadar en iyisi Kafes’tir, tebrikler…” ifadelerini kullandı.

“FİLMİN TAMAMI ANKARA’DA ÇEKİLDİ”

2 Ekim’de sinemaseverlerle buluşacak olan film hakkında bilgi veren, ‘Kafes’ Filminin Yönetmeni Mahmut Kaplan, filmin tamamını Ankara’da çektiklerini söyleyerek, tüm çekimlerin 4 hafta sürdüğünü belirtti. Kaplan, “İlk uzun metrajlı filmim. İlk sinema filmim. Gerçekten hem anlattığımız hikaye anlamında hem de çekimler anlamında benim için büyük tecrübe oldu. Filmimiz bir dönem filmi, 12 Eylül’ü anlatıyor. 1980 hikayesini anlatıyor. O döneme biraz farklı perspektiften bakan bir film. Onun için hem zorlandık hem de büyük bir heyecan içerisinde çektik. Çekimlerin tamamı Ankara’da gerçekleşti. Ankara’da hem müzede, hem de Ulucanlar Cezaevi’nde çektik. Hamamönü’nü özellikle çok kullandık. Aynı zamanda üniversitelerde çekimlerimiz oldu. Filmim tamamını Ankara’da tamamladık. Filmi 4 haftada çektik” diye konuştu.

“12 EYLÜL HADİSELERİ BU GÜNE KADAR HEP TEK TARAFLI ANLATILDI”

Galaya katılan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise bugüne kadar ’12 Eylül’ konusunu işleyen filmlerin hep tek taraflı işlendiğini belirterek, bu filmde ’12 Eylül’ öncesinde Türkiye’nin içinde bulunduğu şartların açığa kavuşturulmuş olduğunu ümit ettiğini söyledi.

Mahmut Kaptan'ın yönettiği "Kafes", 2 Ekim'de izleyiciyle buluşacak. Filmin Şişli'deki Cevahir AVM'de gerçekleşen galasına çok sayıda davetli katıldı. Filmin galasına, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici de katıldı. (İslam Yakut - Anadolu Ajansı)

Mahmut Kaptan’ın yönettiği “Kafes”, 2 Ekim’de izleyiciyle buluşacak. Filmin Şişli’deki Cevahir AVM’de gerçekleşen galasına çok sayıda davetli katıldı. Filmin galasına, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici de katıldı.

Destici, “Bugüne kadar hep 12 Eylül öncesi hadiseler tek taraflı anlatıldı. Burada inşallah ümit ediyorum ki daha tarafsız biz gözle 12 Eylül öncesinde Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar, sağ-sol kavgaları, onu oluşturan faktörler net olarak açıklığa kavuşturulmuştur. Tabi burada özellikle ülkücülerin yaşadığı mağduriyet, o dönemdeki vatana ve millete bağlılıkla milliyetçi duygularla girişmiş oldukları mücadele gerçekten inşallah ortaya çıkmıştır” dedi.

Mahmut Kaptan'ın yönettiği "Kafes", 2 Ekim'de izleyiciyle buluşacak. Filmin Şişli'deki Cevahir AVM'de gerçekleşen galasına çok sayıda davetli katıldı. (İslam Yakut - Anadolu Ajansı)

Mahmut Kaptan’ın yönettiği “Kafes”, 2 Ekim’de izleyiciyle buluşacak. Filmin Şişli’deki Cevahir AVM’de gerçekleşen galasına çok sayıda davetli katıldı.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.