Son Dakika
06 Aralık 2019 Cuma

“Tayyip’in PKK’lı Askerleri Vurdu Oğlumu”


2550 kez izlendi, 27 Eylül 2015 Pazar

Şehit Binbaşı Yavuz Sonat Güzel için düzenlenen törene annesinin isyanı damga vurdu.

Binbaşı Yavuz Sonat Güzel’in şehit haberini aldığı zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepkisini ‘Neredesin Tayyip?’ diyerek gösteren acılı anne Ankara’daki törende de tepkiliydi. Şehit Binbaşı’nın annesi Emine Güzel, “Zindana atsın isterse beni. Onun PKK’lı askerleri vurdu oğlumu” diyerek tepki gösterdi.

Tunceli’nin Çiçekli Köyü kırsal kesiminde güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada, şehit olan Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanı Binbaşı Yavuz Sonat Güzel (39) için Elazığ Havalimanı’nda resmi tören düzenlendi. Şehit binbaşının naaşı düzenlenen törenin ardından Ankara’ya gönderildi.

şehit anne

Ankara Kocatepe Camii’ndeki cenaze törenine şehit Binbaşı Yavuz Sonat Güzel’in annesi Emine Güzel’in tepkileri damgasını vurdu. Anne Güzel, “Onların askerleri vurdu oğlumu. Zindana atsınlar isterseniz beni. Zindana atsın isterse beni. Beni zindana atsın. Onun PKK’lı askerleri vurdu oğlumu. Benim oğlum ne yaptı onlara? Ne yaptı benim oğlum onlara? Bir karıncayı incitmezdi. Kimse için kötü düşünmezdi. Onların PKK’lı askerleri silahlarla yıktırdılar onları. Onları beslediler, onlar vurdu oğlumu. Ne yaptı benim oğlum onlara? Zindana atsınlar beni isterse. Beni zindana atsınlar” sözleriyle tepki gösterdi.

Binbaşı Yavuz Sonat Güzel’in cenazesi, Ankara Kocatepe Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından şehitlikte toprağa verilecek.

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.