Son Dakika
13 Aralık 2019 Cuma

Hüseyin Sözlü’ye Yönelik Algı Operasyonu!

22 Eylül 2015 Salı, 15:08

Hüseyin Sözlü’ye İftira Atanlar Fareye mi Tapmaktadırlar?

BURAK KILIÇASLAN

burak kılıçaslan

Uzun bir zaman diliminden bu yana, sosyal medya ve yandaş medya diye tabir edilen havuz medyası üzerinden, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye karşı, algı operasyonu yapılmaktadır.

Bu algı operasyonuna yönelik olarak, kendisini dindar olarak tabir eden insanların, sosyal medyada paylaşmış olduğu bir fotoğraf üzerinden yola çıkacağım.

Hüseyin Sözlü ve Figen Yüksekdağ’ın fotoğraflarının yer aldığı haberde, kalın puntolar ile “ TEYZE ÇOCUKLARI” yazmaktadır!

Yahu arkadaş, bu haberi yapanın Allah inancı var mıdır?

Bu haberi yapanlar fareye mi iman etmişler de kadar omurgasız bir şekilde hareket edip, vebali bu kadar büyük olan, iftira üzerine kurgulanmış bir habere imza atabilmektedirler?

Adana Büyükşehir Belediye Başkan’ı Hüseyin Sözlü’nün soyadını dahi, Bozan olarak yazmışlar!

Hüseyin Sözlü, HDP Eş Genel Başkan’ı Figen Yüksekdağ ile teyze çocuğu imiş!

Nereden ve hangi kaynaktan teyze çocukları oldukları bilgisine ulaştınız?

Figen Yüksekdağ, Sayın Hüseyin Sözlü’nün eşinin, üvey halasının kızıdır.

Kalbinde art niyet barındırmayan herkes, bu bilgiye rahatlık ile ulaşabilir.

Bırakın teyze çocuğu olmalarını, velev ki kardeş olsunlar ne yazar?

Habil şehit, Kabil katildi. İkisi de Adem ile Havva Peygamber’in çocukları idiler.

Kısacası kardeştiler. Netice olarak Kabil, Habil’i şehit etti.

Bu konuyu biraz daha detaylandırarak örnek verecek olur isek; Hazret-i Peygamber’in amcası Ebu Leheb, hakkında Ayet inmiş olan İslam’ın en azılı düşmanlarından biri idi!

Şimdi Hazret- i Peygamber’in amcası İslam düşmanıydı diye, bundan dolayı Peygamber’i suçlayarak, bu akrabalık bağından ötürü O’nu mu sorumlu mu tutacağız?

Veya Allah’a isyan edip, biz bu Peygamber’i beğenmedik değiştir mi diyeceğiz?

Ömrünü Türk Milliyetçiliği davası uğruna vakfederek; tabutluklarda türlü işkencelere maruz kalmış, sürgünden sürgüne bir hayat yaşamış olan Nihal Atsız’ı, komünist olan oğlu Yağmur Atsız’dan dolayı itibarsız mı addedeceğiz? Baba Türk Milliyetçiliği’ne, oğlu ise komünizme gönül vermiş.

Son olarak daha yeni cereyan eden, Yıldırım Tuğrul’un Milliyetçi Hareket Partisi’nden ayrılıp, Türk Milliyetçiliği davasını ayaklar altına alan AKP’nin saflarına katılmasını, merhum babası Alparslan Türkeş’e mi fatura edeceğiz?

Ey İslam’dan habersiz bir şekilde İslamcılık yapan şahsiyetsiz, putperest particiler!

Allah düşmanın da mert olanını nasip etsin.

Neden mi?

Çünkü Cenab- ı Allah, kendisine iman edenler için yüce Kur’an’da şöyle buyurmaktadır:

“ Ey inananlar! Allah için adaleti (hakkı) ayakta tutun ve adaletle şahitlik eden kimseler olun! Sakın herhangi bir gruba karşı duyduğunuz kin, sizi adaletsiz davranmaya sevk etmesin! Adil olunuz! Allah’a karşı sorumluluk bilinci duymaya en yakın olan davranış budur. Allah’a karşı gelmekten sakının! Hiç kuşkusuz Allah, bütün yaptıklarınızdan haberdardır.” ( Maide Suresi 8. Ayet)

Tüm bu algı operasyonlarının yapılma sebebi, Adana gibi bir kaleyi AKP’nin zapt edememiş olmasından kaynaklanmaktadır. Gerisi ise laf- ü güzaftır kardeşim.

Yazının Dibi; bir insan sabahlara kadar namaz da kılsa, adalet ile hükmetmiyorsa, hiçbir kıymet- i harbiyesi bulunmamaktadır.

Selâm, sevgi ve muhabbet ile…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.