Son Dakika
07 Aralık 2019 Cumartesi

AKP’nin Bayrak İki Yüzlülüğü!

‘Bayrağı ihtilaf konusu yapmayalım’ diyenler, bugün milletimizi bayraklı mitinglere davet etmektedir

19 Eylül 2015 Cumartesi, 13:31

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, yazılı bir açıklama yayımladı. Adan, “Bugün bayrağımızdan medet umanların dün bayrağımızı yakanları hoş gördüklerini biliyoruz. Bugün seçim kapıya dayandığında bayrağı hatırlayanların dün okullarda andımızı ve devlet kurumlarında Türkiye Cumhuriyeti ibarelerini yasaklamak için nasıl gayret gösterdiklerini de biliyoruz. Bunların bayrak sevgisi 1 Kasım’a kadardır. Dün ‘bayrağı ihtilaf konusu yapmayalım’ diyenler, bugün milletimizi bayraklı mitinglere davet etmektedirler” dedi.

 

“SEÇİM KAPIYA DAYANDIĞINDA BAYRAĞI HATIRLAYANLARIN, BAYRAĞIMIZI YAKANLARI HOŞ GÖRDÜKLERİNİ BİLİYORUZ”

AK Parti’nin Türk bayrağını 1 Kasım seçimleri yaklaştığı için hatırladığını savunan Adan, “1 Kasım seçimleri öncesinde Saray’ın ve AKP’nin birliğimizin tartışmasız sembolü bayrağımız üzerinden, Türk bayrağı üzerinden takiyye yapmaya başladığını görmekteyiz. Her sıkıştığında milli ve manevi değerlerimizi sömüren bu anlayışın samimi olmadığı ortadadır. Seçimler yaklaşırken bayrağı aklına getirenlerin milli şuurlarından, samimiyetlerinden ve niyetlerinden şüphe ederiz. Bugün güya teröre karşı kampanyalar, mitingler düzenleyenlerin cemaziyelevvellerini gayet iyi biliyoruz. Bugün bayrağımızdan medet umanların dün bayrağımızı yakanları hoş gördüklerini biliyoruz. Bugün seçim kapıya dayandığında bayrağı hatırlayanların dün okullarda andımızı ve devlet kurumlarında Türkiye Cumhuriyeti ibarelerini yasaklamak için nasıl gayret gösterdiklerini de biliyoruz. Bunların bayrak sevgisi 1 Kasım’a kadardır. Bunlar seçime kadar bayrağı baş tacı ederler. Sonra bayrakla işleri biter ve kendilerine başka bir sömürü aracı bulurlar. Yağmurum yağdığı yere tarlasını çeken bu zihniyetin milli değerlerimizi sömürdüğü ortadadır. Onlar için önemli olan ne pahasına olursa olsun iktidarlarını korumaktır. Bunun için her şeyin içini boşaltır, her değeri vicdansızca sömürürler” ifadelerini kullandı.

 

“‘MİLLETİMİZİN KARDEŞLİĞİNİ SÖMÜRDÜNÜZ, ŞİMDİ DE BİRLİĞİMİZİN SEMBOLÜ BAYRAĞIMIZI SÖMÜRÜN’ DENMİŞTİR”

MHP’li Adan, “Unutmadık ve unutmayacağız. Dün ‘bayrağı ihtilaf konusu yapmayalım’ diyenler, bugün milletimizi bayraklı mitinglere davet etmektedirler. Dün sözde çözüm adı altında ülkemizin mayın tarlasına dönmesine göz yumanlar, bugün seçim kapıya dayanınca bayrağı hatırlamıştır. Dün şehir merkezlerinde bayrağımızın ayaklar altına alınmasını, yakılmasını seyredenler; bugün bayrak sevgisiyle dolup taşmaktadırlar. Daha önce devletin parasıyla finanse edilip milleti ve devleti çözdürme görevi verilen akillere, bugün her nedense başka bir görev, başka bir misyon verilmiştir. Onlara ‘milletimizin kardeşliğini sömürdünüz, şimdi de birliğimizin sembolü bayrağımızı sömürün’ denmiştir. Tüm bunlar milletimizin gözü önünde cereyan etmektedir. Milletimiz dünü de bugünü de yarını da gayet iyi bilmekte, değerlendirmektedir. 1 Kasım seçimleri, milli ve manevi değerlerimizi sömürenlerin cezalandırılacağı gün olacaktır” açıklamasında bulundu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.