Tuğrul Türkeş Bakanlık Teklifini Kabul etti

26 Ağustos 2015 Çarşamba, 17:21

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bakanlık teklifini kabul etti. Türkeş’in parti teamüllerine aykırı davranması Ankara gündemine bomba gibi düştü.

HaberDokuz / Özel Haber

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Tuğrul Türkeş’ten istifasını istediği bildirildi.

Öte yandan MHP Genel Başkan Yardımcısı Kenan Tanrıkulu kendisine gelen bakanlık tekifini reddetmiş ve böyle bir tekliften dolayı genel başkan yardımcılığından da istifa ettiğini açıklamıştı.

Bu açıklamanın arkasında Bahçeli’nin, Türkeş’e mesajının olduğu anlaşıldı. Bahçeli, Tuğrul Türkeş’in bakanlığına sıcak bakmasını kabul edilemez bulmuş ve böyle bir durumun gerçekleşmesi halinde istifa edilmesi gerektiği mesajını kendisine iletmişti.

Tanrıkulu’nın istifasının arkasında da lidere sadakat olarak yorumlamak mümkün.

TÜRKEŞ İHRAÇ EDİLEBİLİR

Tuğrul Türkeş’in bakanlık teklifini kabul etmesi, MHP genel merkezinde sert tepkiye neden olurken. Türkeş’in partiden ihraç edilmesi için çalışmalara başlandığı öğrenildi.

MHP: “İSTİFA ETSİN”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Tuğrul Türkeş’in bakanlık teklifini kabul etmesiyle ilgili açıklama yaptı.

MHP’li Yalçın, Tuğrul Türkeş’e istifa çağırısında bulundu. Yalçın, Türkeş’in istifa mektubunu genel merkeze göndermesi gerektiğini, aksi takdirde partiden ihraç edileceğini söyledi.

Bakanlık teklifini reddeden MHP Genel Başkan Yardımcısı Kenan Tanrıkulu’nun tavrının takdire şayan olduğunu belirten Yalçın, Türkeş’in ise kendilerini üzdüğünü belirtti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz