Kızılay’ı Kahrolsun PKK diyerek İnlettiler

23 Ağustos 2015 Pazar, 16:32

Terörü lanetleyen bir grup, Kızılay’da eylem yaptı.

Ellerinde Türk bayraklarıyla Kızılay’da bir araya gelen Türkçe Düşünceler Platformu üyeleri, Yüksel Caddesi İnsan Hakları anıtı önünde açıklama yapmak istedi.

Polis ekiplerinin Yüksel Caddesine girmesine izin vermediği grup, Güvenpark girişinde toplandı.

Burada grup adına yapılan açıklamada, Türk milletinin zor zamanlarından birini yaşadığı ifade edilerek, “PKK, DHKP-C, MLKP, IŞİD gibi pek çok terör örgütünün ihanet şebekesinin hedefindeki ülkemizde, Türk milleti artık uyanmalıdır” değerlendirmesine bulunuldu.

Tük milletinin bölücü teröre ve onun işbirlikçilerine karşı tek yürek, tek bilek olması gerektiği vurgulanan açıklamada, terör örgütüne karşı tüm uzantılarıyla diz çöktürülene kadar mücadelenin milli ve manevi bir sorumluluk olduğu bildirildi.

Ankara'da bir grup vatandaş, terör olaylarını protesto etmek amacıyla toplandıkları Güvenpark'da basın açıklaması yaptı.  (Güven Yılmaz - Anadolu Ajansı)

Ankara’da bir grup vatandaş, terör olaylarını protesto etmek amacıyla toplandıkları Güvenpark’da basın açıklaması yaptı.

Ankara'da bir grup vatandaş, terör olaylarını protesto etmek amacıyla toplandıkları Güvenpark'da basın açıklaması yaptı. (Güven Yılmaz - Anadolu Ajansı)

Ankara’da bir grup vatandaş, terör olaylarını protesto etmek amacıyla toplandıkları Güvenpark’da basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, teröre karşı tavizsiz ve kesintisiz mücadele için çağrıda bulunuldu.

Tekbir getirip, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Şehidim hakkını helal et bize” şeklinde sloganlar atan gruptakilerden bazıları, açıklamanın ardından parkın yanında bulunan bir konteynere astıkları büyük Türk bayrağının önünde fotoğraf çektirdi.

şehit protesto kızılay

Öte yandan, Keçiören’de farklı noktalarda yaya ve araçlarıyla toplanan guruplar, taziye ziyareti için geçen hafta Siirt’te şehit olan Uzman Çavuş Barış Akın’ın evine gitti.

Ankara'da bir grup vatandaş, terör olaylarını protesto etmek amacıyla toplandıkları Güvenpark'da basın açıklaması yaptı. Grup üyeleri açıklama sonrası hatıra fotoğrafı çektirdi. (Güven Yılmaz - Anadolu Ajansı)

Ankara’da bir grup vatandaş, terör olaylarını protesto etmek amacıyla toplandıkları Güvenpark’da basın açıklaması yaptı. Grup üyeleri açıklama sonrası hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz