Latif Erdoğan’a Ceza Kesildi

15 Mayıs 2015 Cuma, 14:33

İktidar, muhalefet ve medyanın hep birlikte tepki gösterdiği Akşener iftirasının mimarı olan Latif Erdoğan, ülkücülerin hedefinde.

Ülkücülerin, gördükleri yerde Latif Erdoğan’ın yüzüne tükürecekleri öğrenildi.

İstanbul’da kimi genç ülkücülerin aralarında bu yönde planlar yaptıkları ileri sürülüyor.

“Ablamıza atılan bu ahlaksız iftira cezasız kalmamalı” diyen genç ülkücüler aralarında, gördükleri yerde Latif Erdoğan’ın yüzüne tüküreceklerini konuşuyorlar.

MHP’li Meral Akşener “Bir ülkede yaşayan kadınların namusu, şerefi ve can güvenliği devleti yönetenlere aittir. Ama oradan da bir şey çıkmıyorsa, Müslüman olduğunu söyleyen bu şahıs ile aramızda İslam hukuku dahil olacak. Müslüman bir Türk kadını olarak kısas hakkım doğacak. İftiranın karşılığı, ilgiliye 80 adet değnek atmaktır” demişti.

Kimi ülkücülerin ise, Akşener’in bu sözlerinden hareketle Akit yazarı Latif Erdoğan’ı gördükleri yerde falakaya yatırmaya kalkışabilecekleri belirtiliyor.

Akit yazarı Latif Erdoğan, A Haber adlı tv kanalında, Meral Akşener’e ilişkin “uygunsuz kaseti var” şeklinde ifadeler kullanmış, tepkiler üzerine, sözlerinin yanlış anlaşıldığını, Akşener’e ilişkin bu iddiayı paralelcilerin dillendirdiğini, bunu onlardan işittiğini ama inanmadığını söylemişti.

28 Şubat sürecinde, pekçok erkek siyasetçi, gazeteci-yazar köşe bucak kaçarken cuntacıların karşısında dimdik duran isim olarak tarihe geçmiş bir isim olan Akşener’e yönelik iftiraya karşı medyanın yanı sıra, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi, Başbakan Davutoğlu’nun eşi, 11. Cumhurbaşkanı Gül’ün eşi başta olmak üzere AK Parti ve muhalefetten destek gelmişti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz