PKK Silah Bıraktıracak

09 Mayıs 2015 Cumartesi, 13:34

Çözüm süreciyle iyice azan PKK’nın, köy korucularına “Silah bırakmazsanız sonunuz Mustafa Turhan gibi olur” mesajı içeren tehdit mektupları gönderdiği ortaya çıktı. Uzmanlar endişelerini Vahdet’le paylaştı.PKK silah bıraktıracak
PKK, koruculara “Silah bırakmazsanız, sonunuz Mustafa Turhan gibi olur” mesajı içeren tehdit mektupları gönderdi. Endişelerini Vahdet’le paylaşan uzmanlar, örgütün çözüm süreci ile pervasızlaştığına dikkat çekti.

ÇÖZÜM SÜRECİ TERÖRÜ GÜÇLENDİRDİ

Terör Uzmanı Akademisyen İkbal Vurucu:
Silah bırakması gereken PKK, korucuya silah bıraktırır hale geldi. Çözüm süreci bölgeyi ve Türkiye’yi bu hale getirdi. Terör örgütü ibreti alem olsun diye neredeyse her hafta 1 korucuyu şehit ediyor. Çözüm süreci artık içinden çıkılmaz bir hale gelmiş, terör örgütü hiç olmadığı kadar güçlenmiştir.

AÇILIMLA BİRLİKTE ŞIMARDILAR

Strateji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Bahar Aşçı:
PKK açılım süreciyle birlikte iyice şımarmıştır. Silah bırakacaklarına inanmıyorum. Barzani’nin temaslarını gördünüz, PKK’nın tek hedefi var o da statü kazanmaktır. O statüyü kazanmadan asla silah bırakmazlar.

Siirt’in Eruh ilçesine bağlı Bağgöze köyünde bir hafta önce şehit edilen muhtar ve geçici köy korucusu Mustafa Turhan’ın ardından, terör örgütünün, köy korucularına “Sonunuz Mustafa Turhan gibi olur” mesajı içeren tehdit mektupları gönderdiği ortaya çıktı. Eruh ilçesi Dağdöşü köyü korucularına iki gün üst üste gelen mektupta şu ifadelere yer verildi:

ÇOCUKLARINIZI YETİM BIRAKIRSINIZ

“Herhalde ciddiyetimizi denemek istiyorsunuz. Ne kadar ciddi olup olmadığımızı herhalde mezarlığa gittiğinizde anlayacaksınız. Bağgöze köyü muhtarı Mustafa Turhan’dan ders çıkarmıyorsunuz. Mustafa size özel hazırlanan bir mesajdır. Kaymakama karakola güveniyorsanız çocuklarınızı yetim bırakırsınız. Onlar kendilerini koruyabilmek için silah bırakmanızı istemiyor. Peki sizi nasıl koruyacaklar. Değil kaymakam ve karakolu babaları gelse sizi elimizden kurtaramaz. Kendinizi affettirme şansınız varken ölümü tercih ediyorsunuz. Dikboğaz ve diğer köylere bakmayın herkesin sırası gelecek. Verilen süre içerisinde silah bırakmazsanız bilin ki öleceksiniz. Son sözümüz budur.”

İNTİKAM PEŞİNDELER!

Türkiye’deki en büyük korucu örgütü Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen daha önce yapmış olduğu açıklamalarda, çözüm sürecinde kendilerinin unutulduğunu, sürece dâhil edilmediklerini ve terör örgütü PKK’nın kendilerinden öç almaya çalışabileceği uyarısında bulunmuştu.

mustafa turhan

Bağgöze Köyü Muhtarı Mustafa Turhan, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz ve 3. Komando Tugay Komutanı Tuğğ. Halil Soysal’ı evinde ağırladıktan bir gün sonra terör örgütü tarafından şehit edilmişti.

kaynak: vahdet

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz