Tercüme Bürolarına Örnek, Çevirmenlere Destek: Nova Tercüme

07 Mayıs 2015 Perşembe, 17:59

NOVA Tercüme, yetiştirilemeyecek çevirileri zamanında yetiştiren bir kahraman, yabancı ortaklarla işin içinden çıkılamayacak iş görüşmelerini tatlıya bağlayan gizli özne, bulunamayacak teknik terimleri doğru bulan sihirbaz, kimi zaman akademik kariyer merdivenlerini çıkarken her zaman destek, bazen de hiç düşünmediği coğrafyalara ürünlerini satan iş adamı için bir ufuk oluyor.

Ankara merkezli bir tercüme bürosu olan NOVA, 2007’den beri herhangi bir çeviri bürosundan çok farklı ve daha renkli. NOVA özellikle işini seven ve ciddiye alan kadrosuyla öne çıkıyor. Sektör deneyimleri en az firma geçmişi kadar yüksek olan koordinatörler, editörler, yazılı ve sözlü çevirmenlerle çalışarak iş dünyasında kendini gösteriyor ve bir yandan da teknolojiye uyum sağlamayı ihmal etmiyor. Özellikle Türkiye’de modern çeviri teknolojilerinden faydalanan çeviri firmalarını bulmak gittikçe zorlaşırken, NOVA Dil Hizmetleri inovatif ruhuyla tüm çağdaş çeviri teknolojilerinden yararlanmakla kalmıyor, sahip olduğu organizasyonel ve teknolojik altyapıyı her geçen gün geliştirmeye devam ediyor.

Diğer taraftan, Türk çeviri endüstrisinde NOVA’nın sunduğu takdire şayan kalitedeki hizmetler saymakla bitmiyor. Hem kamu hem özel kuruluşların iş görüşmelerinde refakatçi ve ardıl, çok uluslu konferanslarda eş zamanlı simultane sözlü çevirinin yanında hakemli dergilerde yayınlanacak makaleler için doktor tercümanlarla tercüme hizmeti sunuyor. Üstelik NOVA’nın sunduğu tüm yazılı çeviriler Türk ve Amerikalı editörler tarafından ayrı ayrı kontrol ediliyor ve en ufak hataya bile imkân verilmiyor. Bu şekilde kusursuz ve formatına uygun şekilde hazırlanmış yazılar NOVA Tercüme müşterilerine teslim ediliyor.

Ayrıca, NOVA, hukuktan finansa kadar birbirinden farklı alanlarda yazılı çeviri hizmeti sağlarken redaksiyon, yerelleştirme, masaüstü yayıncılık, deşifre ve tele konferans çevirileriyle sınır tanımıyor.

Unutmadan ekleyelim, NOVA Dil Hizmetleri her gün Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerindeki müşterilerine sunduğu hizmetler sonrası beğeni ve takdir dolu yorumlar alıyor. Bu yorumlardan birkaçını NOVA’nın web sayfasında görebilmeniz mümkün. Firma aynı zamanda çeviri hizmeti alırken dikkat edilmesi gerekenlere dair önemli bilgiler içeren 10 Altın Kural kitapçığı hazırlamış.

İlerleyen günlerde sözlü veya yazılı çeviri hizmeti almanız gerektiğinde ezberlemesi kolay, unutması zor tercume@tercume.com adresine e-posta göndermeniz yeterli oluyor. Yalnızca birkaç dakika içinde, ihtiyaç duyduğunuz hizmetler için yardımcı olmaktan mutluluk duyan koordinatörler sizin için tüm gerekli işlemleri hallediyor.

NOVA Logo

Bu yüzden NOVA için müşteri memnuniyetini her şeyin üzerinde gören, dürüst, ilkeli ve profesyonel yeminli tercüme ve sözlü çeviri konusunda güvenilir bir çözüm ortağı diyebiliriz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz