Son Dakika
13 Aralık 2019 Cuma

Ay Yıldızlı Kolyeye Kürtler Saldırdı!

18 Nisan 2015 Cumartesi, 15:39

Kısa bir süre önce İzmir’de ülkücü öğrenci Fırat Çakıroğlu’nu hunharca şehit eden bölücü terör örgütü PKK yanlıları İzmir’de terör estirmeye devam ediyor. Bölücü örgüt sempatizanları bu kez de boynunda “ay yıldızlı kolye taşıyan” gencin gözünü çıkardılar.

Geçtiğimiz hafta Halkapınar’da meydana gelen olayda, ay yıldızlı kolyeyi bahane eden . Bölücü örgüt sempatizanları Yunus Tuaç isimli gence saldırdı. Kesici aletlerle Tuaç’a saldıran şahıslar, Tuaç’ı gözünden yaralarak olay yerinden uzaklaştı.

Olaydan sonra gözünü kaybeden Yunus Tuaç Saldırı anını şöyle anlattı:

“12.04.2015 tarihinde eve gitmek için bir arkadaşımla saat 23:00 civarı Halkapınar Metro İstasyonundaydım. Boynumdaki ay yıldızlı kolyeyi fark eden iki kişiden biri kolyeyi çekiştirip‘’siz Kürtleri mi aşağılıyorsunuz’’ dedi ve bize saldırdılar.Arbede çıktı.İlk başta iki kişiydiler.Daha sonra 8 kişi oldular. İçlerinden biri gözüme kesici bir aletle saldırdı. Bir kaç kişi ayırmak için araya girdi. Gözüm dışarı kaydığı için etraftakiler de çok korktu.”

ay yıldızlı kolye

AMBULANS ÖNCE POLİSİ ARAYIN DEMİŞ!

Gözünden yaralan Yunus Tuaç için ambulans çağıran çevredekiler ambulans servisinden ’’Bu adli bir vaka biz gelemeyiz polisi arayın’’ cevabı ile karşılaştılar.

BEN GÖZÜMÜ KAYBETTİM ONLAR SERBEST KALDI!

Savcının olaya karşılıklı darp olarak saldırganları serbest bıraktığını ifade eden Tuaç, ”Bir saat kadar polisi bekledik. Gece 12 gibi hastaneye vardık. Savcı ‘’karşılıklı darp’’diyerek onları serbest bıraktı. Gözümde 2,5 cm kesik varmış. Ben gözümü kaybettim onlar serbest bırakıldı.”dedi.

Habervaktim.com

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.