Cihan Tufan MHP’den Aday Adayı Oldu

Ünlü ceza avukatı Cihan TUFAN Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adayı oldu.

05 Nisan 2015 Pazar, 12:14

Ünlü avukat Cihan TUFAN, İstanbul 1. Bölge Millet Vekili adaylığı için hiçbir şart öne sürmeden Milliyetçi Hareket Partisi ile ittifak sağlamıştır.

Haziranda yapılacak milletvekili genel seçimlerine hazırlanan MHP’ nin büyük süprizi olarak ifade edilen Av. Cihan TUFAN’ ın genel merkez tarafından 7 Nisan’da İstanbul 1. Bölge Millet Vekili adayı olarak açıklanması bekleniyor.

Küçük yaşlardan itibaren siyasi çalışmaların içerisinde bulundum.Milli Görüş partilerinin tamamında (Fazilet Partisi hariç) seçim çalışmalarına katıldım. Ülkemizdeki %10 seçim barajı nedeniyle milli-maneviyatçı partilerin mecliste temsil edilmemelerinin hepimizi üzdüğü yıllarda -üniversite öğrencisi iken -hep milli bir ittifakı ve ittifakın hazırlayacağı proje ile ülkemizin ve halkımızın menfaatlerinin önde tutulduğu, adaletli, iştişareye dayanan ve kamu yararı gözetilerek yönetilen bir Türkiye özlemi ile siyasi hayatıma devam ettim.

Son 10 yılda değerlerimizin tersyüz edildiği, kendilerine milli oldukları kanısıyla oy verilen, ancak gayri milli ve Türk-İslam mefkuresine zarar veren icraatlarla ülkemizi yönetemeyen bir iktidar mevcuttur.

Değerler manzumemizin dış odakların projeleri kapsamında etksizleştirilip yok edildiği, farklılıklarımızın zenginlik olması yerine düşmanlıkların körüklendiği, fiilen ve gönüllerde parçalanmanın yaşandığı bir ülke haline gelmiş bulunmaktayız.

AKP, coğrafyamızı bölme ve kardeş katliamı yapmak için adına BOP’un ve Endülüs’te müslümanları Avrupa’dan silen İspanya ile Medeniyetler İttifakı denilen projelerde eşbaşkanlık yaparak vicdanları kanatan icraatların içindedir.

Insanların hayalllerini kullanıp, korkuları ile yöneten, toplumu sürekli geren bu siyasi anlayışın bir an once sona ermesi ancak bütün toplumu kapsadığını inandığım bu hareket ile gerçekleşecektir.

Yeniden milli mücadelenin başladığı bu dönemde, MHP’nin ve bu mücadelenin lideri olan Sayın Devlet Bahçeli ve ekibiyle birlikte olmak ,vatan ve millet sevgimizin yüklemiş olduğu ve hiç bir şekilde gözardı edemeyeceğim ve kaçınamayacağım milli görevimdir.

Türklüğün 21 . yüzyıldaki inşasında, Türk Milleti’nin temsil edildiği bu aziz topluluğun kutlu yürüyüşünde yer almak ve safımızı belli etmek adına aday adayı oldum.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz