Rektör İstifa Et!

27 Şubat 2015 Cuma, 19:31

REKTÖR İSTİFA ET

Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun olaydan önce üniversite yönetimine yazdığı dilekçenin görmezden gelinmesine tepkiler çığ gibi.

Vahdet’e açıklamalarda bulunan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Ege Üniversitesi Rektörü ve sorumlu yöneticilerinin acil olarak istifa etmesi gerektiğini ifade ederek, “Katil, terör eylemleri gerçekleştirmek üzere üniversiteye sokulmuş bir militandır. Üniversite yönetimi uyarılara rağmen gerekli önlemleri almamıştır. Rektörün sorumluluğunda olan üniversite terör yuvası haline gelmiştir. Rektör Candeğer Yılmaz ve diğer yöneticiler acil olarak istifa etmeli” ifadelerini kullandı.

‘ONURLU İNSAN GİBİ…’
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri de Türkiye’de rektörlerin taraf haline geldiğini belirterek, “Hangi taraf?’ diye bir soru gündeme gelebilir. Üniversitelerde rektörler kimi büyütüyorsa, kimin yasadışı işlerine göz yumuyorsa, kim eylem yapacak duruma gelmişse onun tarafı haline gelmiştir. Bir üniversitede cinayet işleniyorsa, yıkıcılar ve bölücüler örgütleniyor ve destekleniyorsa, bunun sonucu olarak da ölüm hadisesi meydana geliyorsa, her onurlu insan gibi bunun sorumlusu olan rektörün istifa etmesi gerekiyor. İstifa etmelidir ki, onun yerine gelecek insan bu işleri yapmasın, önlem alsın” dedi.

Ortadoğu Gazetesi yazarı ve MHP Genel Başkan Başdanışmanı Şükrü Alnıaçık da “Rektör, okulun koridorlarını, kampüsün Cizre sokaklarına dönmüş noktalarını hiç mi gezmemiş? Fırat gibi zor yetişen, başarılı bir evlat, öğrencilerinin annesi olduğunu iddia eden Ege Üniversitesi rektörü tarafından vicdansızca ölüme terk edilmiştir. Rektör Candeğer Yılmaz’dan, sorumluluğunu yerine getirememiş olsa da vicdani bir tepki, onurlu bir istifayı beklemek hakkımızdır” diye tepki gösterdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz