Muhsin Başkan’ın Annesi Vefat Etti

20 Şubat 2015 Cuma, 10:50

Büyük Birlik Partisi kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun bir süre önce kalp krizi geçiren annesi Fidan Yazıcıoğlu, tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Büyük Birlik Partisi (BBP) kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun bir süre önce kalp krizi geçiren annesi Fidan Yazıcıoğlu, tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Sivas’taki evinde 25 Ocak’ta geçirdiği kalp krizi sonucu Numune Hastanesine kaldırılan ve 26 gündür tedavi gören Yazıcıoğlu, 92 yaşında hayatını kaybetti.

Numune Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Hayati Öztürk, AA muhabirine, yoğun bakım ünitesinde tedavi gören anne Yazıcıoğlu’nun saat 03.30’da hayata gözlerini yumduğunu söyledi.

Yazıcıoğlu ailesine başsağlığı ve sabır dileyen Öztürk, “Hastamız yaklaşık bir aydır tedavimiz altındaydı. Kalp kriziyle gelmişti. Anında anjiyo ve stent uygulaması yapıldı. Bir hafta sonra normal kardiyoloji odasına alınmıştı. Daha sonra evde bakım hizmetine alındı. Geçen hafta ise akciğer enfeksiyonu tanısıyla hastanemizde tedavi gördü. İki gündür de makine destekli yaşam ünitesinde tedavi görmekteydi” diye konuştu.

Cenazenin Ulu Camii’de cuma namazı sonrası kılınacak cenaze namazının ardından Yukarı Tekke Mezarlığında toprağa verilmesi planlanıyor.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Twitter hesabından “Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun annesi ‘Fidan Annemiz’ Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Mekanı cennet olsun. Camiamızın başı sağ olsun” mesajı paylaştı.

BBP Genel Başkanı Destici, başsağlığı diledi

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Muhsin Yazıcıoğlu’nun annesi Fidan Yazıcıoğlu’nun vefatı nedeniyle başsağlığı diledi.

Destici, merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun annesi Fidan Yazıcıoğlu’nun vefatı ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Şehit liderimiz Muhsin Başkanımızın muhterem anneleri Fidan Yazıcıoğlu, ‘Fidan Annemiz’ 26 gündür tedavi görmekte olduğu Sivas Numune Hastanesi’nde saat 03.00 sularında hayatını kaybetmiş, Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur” ifadesini kullandı.

Mustafa Destici, 25 Ocak’ta, kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırılan Fidan Yazıcıoğlu’na bu süre zarfında gerekli her türlü tıbbi müdahalenin yapıldığını belirtti.

Destici, şunları kaydetti:

“Başhekiminden doktoruna, hasta bakıcısına, tüm hastane yönetimine ve personeline göstermiş oldukları hassasiyet, yakınlık ve duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Yine bu zaman içerisinde hastaneye gelip geçmiş olsun ziyaretinde bulunanlardan, dualarıyla destek olan herkese de ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Fidan Annemize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Şehit liderimizin ailesinin, sevenlerinin ve camiamızın başı sağolsun.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz