Terörist Yuvası Belediye Tesisi

08 Şubat 2015 Pazar, 13:54
Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantıları DBP ve HDP’nin,Mardin ve ilçelerinde örgütlenme faaliyetleri adı altında, belediye tesislerini kullanarakmilitan yetiştirdiği ortaya çıktı.

MARDİN’DE Nusaybin Belediyesi’nin Mitanni Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitimlerde örgüt propagandası yapılarak, militan yetiştiriliyor. DBP ve HDP’den birçok ismin katıldığı toplantılarda, ‘Örgütlenme nasıl sağlanır? Öcalan’a sempati nasıl kazandırılır?’ gibi sorular üzerinden gençlere propaganda yapılıyor.

TERÖRİSTE SAYGI DURUŞU

PKK’lı teröristlere saygı duruşu ile başlayan eğitimlere konuşmacı olarak katılan DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan, yaptığı açıklamada, Ortadoğu’daki gelişmelerin Irak krizi ile başladığını ve Kobani zaferi ile sonuçlandığını ifade ederek, Kürtlerin Kobani zaferinin dünya gündemine oturduğunu ‘Kürt Özgürlük Hareketi’nin başlamış olduğunu iddia etti.
nusaybin pkk belediye1

DERSİN ADI: ÖZERKLİK 

Mehmet Aslan, gençlere yönelik vermiş oldukları eğitimlerin içeriğini de açıkça ifade etmekten çekinmeyerek, ideoloji, demokrasi, demokratik özerklik, yoldaşlık, siyasal süreç değerlendirmesi, ideoloji, temsiliyet, amaç-araç ilişkisi, yoldaşlık ilişkisi, demokratik cumhuriyet, demokratik özerklik, zaman ve yönetimi gibi başlıklarda eğitim verdiklerini söyledi. Hiçbir engelleme ve müdahalenin olmadığı, basına kapalı olan eğitimlerle örgüte katılımın artması amaçlanıyor.

Kaynak: Vahdet / Bahadır Çalık

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz