Solcu Mustafa Mutlu’nun Tuttu Yine Faşistliği!

06 Şubat 2015 Cuma, 13:45

Burak Kılıçaslan

Türkiye’nin gerçeklerini okuyamayan, Türk halkının milli ve manevi değerlerine mesafeli olan; hiçbir hareket, hiçbir siyasi kuruluş ve hiçbir basın- yayın organı başarıya ulaşamaz.

Cemaatler ve tarikatlar bu ülkenin bir gerçeğidir.

Sevelim veya sevmeyelim.

Hoşlanalım veya hoşlanmayalım.

Her ne sebebimiz olursa olsun, düşüncelerimiz var olan bu gerçeği değiştirmez ve değiştirmeyecektir de.

Sabahtan akşama kadar hükümet partisinin anti- demokratik politikalarına giydireceksin; lâkin söz konusu senin düşüncenden olmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına geldiği vakit, iktidar partisinin tüm faşist politikalarını solda sıfır bırakırcasına bir tavır içerisine girip, bu yönde tavırlar sergileyeceksin.

Orada dur işte arkadaş!

Kusura bakmayacaksın; ama bu ülkede yaşayan herkes, sen ve senin gibi düşünmek zorunda değildir.

Sen ve senin gibi düşünmeyelere karşı da saygı duymayı bilmiyorsan, okuduğun kitapların ve yazmış olduğun yazıların hiçbir hükmü bulunmamaktadır.

 

Sen ve senin gibiler ancak ve ancak toplumu kutuplaştırma konusunda kalem oynatabilmektedirler.

 

Neden mi yazma gereği duydum bu kadar yazıyı. İşte şundan dolayı:

 

Aydınlık Gazetesi yazarlarından Mustafa Mutlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin 11. Cumhurbaşkanı olan Sayın Abdullah Gül’ün Mahmut Efendi Tarikatı’nın Lideri, Sayın Mahmut Ustaosmanoğlu’nun kardeşinin vefatı dolayısıyla yapmış olduğu taziye ziyaretini köşesine taşıyarak “ 88 yılda geldiğimiz nokta!” başlığı altında şu şekilde eleştirmiştir:

 

“ Yıl 1927… Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk diyor ki:

“ Türkiye Cumhuriyeti,şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz… En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.”

Yıl 2015… Türkiye Cumhuriyeti’nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün ziyaretine gittiği Nakşibendi Şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu’nun önünde iki büklüm olup fotoğraf çektiriyor…

Ceza yememek için yorumu size bırakabilir miyim?”

Tabii ki bize bırakabilirsin Mustafa Mutlu.

Başka düşüncelere tahammül edememenin tarifi faşistlik olarak adlandırılıyorsa, yazmış olduğun bu yazı neticesinde faşistlik nişanesini kazanmayı ziyadesiyle hak ediyorsun.

Kutlu olsun.

Siz var olun ki AK Parti iktidarı da var olsun.

Çünkü ekmeğe yağ sürmekte üstünüze maalesef kimsecikler yoktur.

Yazının Dibi; demokrasi başka fikirlere tahammül edebilme sanatı ise ve insanlık da başkalarına sagı duymayı emrediyorsa ve bunun neticesinde hâlâ birbirlerine saygı duymayan insanlar var ise, kimse kusura bakmasın; lâkin saygı duyduğunuz kadar saygı duyulursunuz.

Selâm, sevgi ve muhabbet ile…

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz