Son Dakika
20 Kasım 2018 Salı

Erdoğan için ezanı geç okuttular

06 Şubat 2015 Cuma, 15:36

Bursa’da cuma namazı ezanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gecikmesi sebebiyle namazını kılacağı Ulu Camii’nde 10 dakika geç okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bazı tesislerin toplu açılışını yapmak, ‘Büyük Roman Ödülü’ törenine katılmak ve iş adamlarıyla buluşmak üzere Ankara’dan Cumhurbaşkanlığı uçağıyla Yenişehir Havaalanı’na geldi. Mavi halı serilen havaalanında Erdoğan’ı Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve milletvekilleri karşıladı. Eşi Emine Erdoğan, Çalışma Bakanı Faruk Çelik, İçişleri Efgan Ala ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da Erdoğan’a eşlik etti. Erdoğan buradan helikopterle Garnizon Komutanlığı’na hareket etti. Erdoğan, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık ile yaklaşık 30 dakika görüştü.

Erdoğan, daha sonra cuma namazı için Ulu Camii’ne geçti. Erdoğan’ın geç kalması sebebiyle 12.25’te okunması gereken ezan 12.35’te okundu. Cuma öncesinde vaaz veren Bursa Müftülüğü vaizlerinden Mustafa Bülbül haramın dindeki yerini ve yaklaşılmaması gerektiğini anlattı. Erdoğan’ın camiye girişi esnasında bazı vatandaşların ayağa kalktığı, bazılarının ise salavat getirdiği görüldü. Cami içerisinde ilerlerken vatandaşları başı ile selamlayan Erdoğan en ön safa geçerek namazını kıldı.

Namazın ardından imam odasına geçen Erdoğan, bir süre burada dinlendi. Erdoğan, ardından Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret edecek, Atatürk Caddesi’nde vatandaşlara hitap edecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz