Türk Genci Bu Tezgahı Bozacaktır!

22 Ocak 2015 Perşembe, 20:08

PKK’ya terör örgütü diyemeyenler “ifade özgürlüğü”ne sığınarak girdikleri çukurdan çıkacaklarını sanıyorlar. Siyasal’ın dekanlığı bizleri “kınıyor” muş!

Şimdi bu sözde eğitimcilere sormak gerekiyor:

Sizin fakültenizde, “milliyetçi” olduğu için öğrenci öldürmeye çalışmadılar mı?
Sizin fakültenizde, PKK paçavraları açılıp, kampüslere PKK’lıların resimleri asılmadı mı?
Sizin fakültenizde, peygamber efendimize hakaret eden karikatürler asılmadı mı?
Sizin fakültenizde, “şehitler ölmez vatan bölünmez” diye bağıranlar dayak yemedi mi?

O zaman sizler neredeydiniz? Ne yaptınız? Neden bu olayları kınamadınız? Madem özgürlükçüsünüz söz konusu “milli değerler” olduğunda neden bu kadar özgürlükçü olamıyorsunuz. Türk bayrağı görünce neden tüyleriniz diken diken oluyor?

Söz konusu zevata, El Kaide’yi ABD’de herhangi bir üniversitede ders konusu yapmalarını, sınıflara PKK yandaşlarını çağırmalarını, Bin Ladin’in siyasi duruşunu işlemelerini tavsiye ediyoruz. Hani o çok sevdikleri Batı’nın eseridir ya bu ifade özgürlüğü! Bir de o anlata anlata bitiremedikleri ülkelerde denesinler bu provokasyonları…

Yazımda demiştim:

“PKK’yı “terör örgütü” yerine, “Kürt hareketi, Kürt realitesi” olarak tanıtmaya çalışıyorlar. Söz konusu grupların, kişilerin Türkiye’nin gelecek nesilleri olan gençlerimize eğitmenlik yaptıkları gerçeği de ayrı bir inceleme konusudur.”

“Özellikle, 2000’den sonra üniversitelerdeki terör faaliyetlerindeki aktörler çeşitlidir. Kimi zaman terör örgütüne destek veren bir kampanyada aktif rol üstlenen “akademisyen”, kimi zaman da basın ve ifade özgürlüğü kılıfına sığınarak örgüt propagandası yapan “gazeteci”, üniversitelerdeki terör faaliyetlerinde başrol oynayabilmektedir.”

Batuhan Çolak

HaberDokuz.com Genel Yayın Yönetmeni

Vahdet Gazetesi Yazarı

 

barış ünlü destekleri

ANKARA ÜNİVERSİTESİ SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ’NİN ALDIĞI O KADAR!

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz