Üniversite Gençliği Tehlikede

05 Ocak 2015 Pazartesi, 18:02
Doğu’yu karıştıran PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H’nin hedefi üniversiteler… Örgütlenme kampanyası başlatan PKK yandaşları çağrılarını sosyal medya üzerinden yapıyor.

6-7 Eylül olaylarında başrol oynayıp çoğu muhafazakar 40’dan fazla insanı öldüren PKK’nın gençlik yapılanması Yursever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) batıdaki üniversitelerde açıktan örgütlenmeye başladı. Örgüt internet sitelerinden ve sosyal medya hesaplarından, “YDG-H Üniversitelerde örgütleniyor, Haydi İzmir” kampanyası başlattı.

BATI’YA AÇILIYORLAR

Doğu ve Güneydoğu’daki olaylarda başrolde olan YDG-H, yüzleri poşulu biçimde yol kapatıp kimlik kontrolü yapmasıyla da dikkat çekmişti. Çözüm sürecine yönelik sabotajlarıyla dikkat çeken ve bölge üniversitelerindeki yapılanmasını büyük oranda tamamladığı belirtilen YDG-H, batı bölgelerindeki üniversitelerde yapılanmaya hız verdi.

‘ÖRGÜTLENİYORUZ’

Örgütün sosyal medya hesaplarından üniversite gençliğine “örgüte katılın” çağrısı yapılıp broşürler paylaşılmaya başlandı. Son olarak PKK’nın gençlik yapılanması tarafından İzmir’deki üniversitelerde örgütlenme kampanyası başlatıldı. Sosyal medyada her üniversite için ayrı örgüt hesabı açıldı. Son dönemde batıdaki üniversitelerde PKK’lıların baskınlarındaki artış dikkat çekiyor.

PKK yan­daş­la­rı üni­ver­si­te­ler­de ör­güt­len­me çağ­rı­sı ya­par­ken, Vah­det ga­ze­te­si ör­gü­tün mes­ken tut­tu­ğu Çu­ku­ro­va Üni­ver­si­te­si­’n­de (ÇÜ) ya­şa­nan­la­ra dik­kat çek­miş­ti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz