Taraftarın Tepkisini Çeken İsimle Anlaştılar

28 Kasım 2014 Cuma, 16:18

Galatasaray Yönetimi, Prandelli’yi gönderdikten sonra tartışmalı bir ismi teknik direktörlük koltuğuna getirdi.

HaberDokuz / Özel

FATİH TERİM LOBİSİ İDDİALARI

Galatasaray yönetimi sürpriz bir kararla Fatih Terim’in milli takımdaki yardımcısı Hamza Hamzaoğlu ile anlaştı. Hamzaoğlu, Terim’e yakınlığıyla bilinen bir isim.

Milli Takımdaki görevi sırasında Dünya Kupası maçlarını da yorumlayan Hamzaoğlu, Hollanda maçındaki yorumlarıyla Galatasaray taraftarının büyük tepkisini çekmişti.

Galatasaray’da 2013-2014 sezonunun en iyi futbolcusu olarak öne çıkan Wesley Sneijder’i “fazla para alıp, koşmamakla” suçlamıştı.

SNEİJDER’İ TERİM İSTEMİYORDU

Fatih Terim Galatasaray’ın başındayken, Sneijder ve Drogba isimlerini istemediği biliniyordu. Dönemin yöneticilerinden Bülent Tulun’un girişimleri ve Ünal Aysal’ı ikna etmesi sonrasında bu iki futbolcu Galatasaray forması giymeye başlamışlardı. Terim, Sneijder’i sürekli oyundan çıkarıp, yanlış pozisyonlarda oynattıkça yıldız futbolcu duruma tepki göstermişti.

HAMZAOĞLU’NUN SÖZLERİNİ DOĞRU OKUMAK GEREKİYOR

Hamza Hamzaoğlu’nun o sözleri Galatasaray taraftarının büyük tepkisini çekmişti:

“Zaten onlar bu eğitimi aldıkları için ülkemize geliyorlar ve bizim oyuncularımızdan 3-4 kat fazla para veriliyor ama o parayı hak etmek için acaba gerçekten gereğini yerine getiriyorlar mı? Bunu da onların düşünmesi lazım.

Galatasaray ‘da Hollanda’daki kadar koşuyor mu acaba? Yani burada koşuyor, adam kovalıyor, basıyor, pres yapıyor, savunmaya geliyor. Ama Galatasaray’da sadece ayağına top geldiğinde oynuyor. Yani bunları da düşünmek lazım konuşurken. Her şey bu kadar basit değil.”

GALATASARAY YÖNETİMİ TARAFTARA MEYDAN MI OKUYOR ?

Takımın en önemli ismi ve 2.kaptanı olan Wesley Sneijder hakkında bu denli sözler söyleyen ve Terim’e yakınlığıyla bilinen bir ismin takımın başına getirilecek olması sosyal medyada da tepki çekti. Galatasaraylı taraftarlar yaptıkları yorumlarla Sneijder’in takımdan gönderilmesi için son operasyonun da başlatıldığı yolunda fikir birliğine vardılar.

Camianın tepkili olduğu Hamza Hamzaoğlu isminini Ali Dürüst , Abdürrahim Albayrak ve Fatih Terim’in aldıkları karar doğrultusunda takımın başına getirildiği ise gelen iddialar arasında.

sneijder

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz