Madenci Ailesi Yürekleri Dağladı

20 Kasım 2014 Perşembe, 10:21

Haftalardır acıyla inleyen Ermenek’te veda günüydü. ‘Oğlum yüzme bilmiyor’ sözüyle Türkiye’yi ağlatan mahsur kalan işçilerden Tezcan Gökçe’nin annesi Ayşe Tezcan gibi babası Recep Tezcan’ın ayağındaki eski ve yırtık lastik ayakkabılarıyla yürekleri dağladı.

ERMENEK ‘teki maden ocağı kazasında yaşamını yitiren işçilerden 8’inin cansız bedeni dün çıkarılmıştı. İşçilerden Bahri Üzer, Hüsnü Çolak ve Osman Çoksöyler, Aşağıçağlar köyünde toprağa verildi.

‘Oğlum yüzme bilmiyor’ sözüyle Türkiye’yi ağlatan mahsur kalan işçilerden Tezcan Gökçe’nin annesi Ayşe Tezcan gibi babası Recep Tezcan’ın ayağındaki eski ve yırtık lastik ayakkabılarıyla yürekleri dağladı.

Cenaze namazında bir kare vardı ki bakanların gözünden yaşların akmasına sebep oldu. Bahri Üzer’in yaşlı annesi Emine Üzer oğluna veda için hazırlanmıştı.

Gerilerde durmadı…

Kadınlar cenaze namazı kılmaz gelenekselliğinin de dışına çıktı.
Herkesin acı bakışları arasında geldi ön sırada saf tuttu.

konya-ermenek
Hoca son duadan önce konuşma yaparken yaşlı dizleri onu taşımadı. Yüreğindeki acıyla birlikte oğlunun tabutunun dibine çöktü.

OĞLUNUN CENAZE NAMAZINI KILDI

İmam cenaze namazı için tekbir getirdiğinde Emine Anne saftan çıkmadı. O da oğlunun cenaze namazına durdu.

Emine Anne’nin gözü cenaze namazı boyunca sürekli oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutundaydı.

Emine Anne’nin o anlarından yansıyan fotoğraflar tüm Türkiye’nin yüreğini dağladı.

Aşağıçağlar köyündeki cenaze namazında gözyaşları sel olurken, Bahri Üzer, Hüsnü Çolak ve Osman Çoksöyler namazın ardından toprağa verildi.

EMİNE ANNE’NİN AĞITLA ETTİĞİ DUA

Hafızalarda ise Emine Anne’nin ‘Allahım inşallah kabul olur’ diyerek ettiği dua vardı;
-‘Kınalı kuzum, dönmez gayri. Kuzumu arayıp bulamam gayri. Sabırlar ver yarabbi. Seni topraklara mı verecektim kuzum. Allahım beni de al kuzumun yanına, daha doyamadım ben kuzuma’

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz