Son Dakika
14 Aralık 2019 Cumartesi

Gaziye Hakaret Eden Otobüs Şoförüne Ne Oldu

27 Ekim 2014 Pazartesi, 19:56

Ankara’da otobüse binen Gaziye hakaret edip saldırmaya çalışan otobüs şoförü açığa alındı

Ego Genel Müdürlüğü, Gazi’ye hakaret ettiği iddia edilen şoförün açığa alınarak hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.

Belediye otobüsüne binen elleri ve bir bacağı olmayan gazi Yılmaz Yiğit’in şoför tarafından hakarete uğradığı iddia edilmişti.

İddiaya göre şoför otobüse binen ve gaziyle tartışmış ve “Sizin gibi şerefsizlerden bıktım. O Senin gibi şerefsiz bir gaziden 2.500 TL tazminat aldım, Benim için mi gazi oldun şerefsiz” demişti.

Konuyla ilgili EGO’dan bugün bir açıklama geldi.

EGO’nun açıklaması şöyle:

“26..10.2014 günü saat 17.05 sıralarında kuruluşumuza ait 111 kod nolu otobüsün servisi sırasında aracı kullanan şoför personel ile bir gazi vatandaşımız arasında yaşanan olayla ilgili basında çıkan haberler üzerine derhal soruşturma başlatılmış ve soruşturma neticeleninceye kadar şoför personelimiz açığa alınmıştır.

Kuruluşumuz tarafından yürütülen tüm hizmetler özellikle de toplu taşıma hizmeti sarasında vatanımız için can ve vücutlarını siper etmiş olan gazilerimizin hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanması ve hiç bir zorlukla karşılaşmamaları için azami gayret sarf edilmektedir. Verdiğimiz hizmetler sırasında vatandaşlarımızın incitilmesine hiç bir şekilde müsaade etmediğimiz gibi özellikle gazilerimiz konusunda hassas olduğumuz tüm kamu oyununun bildiği bir gerçektir.

Basında yer alan üzücü haberler üzerine araçlarımızda bulunan kamera kayıtları derhal temin edilerek incelenmiş olup gazilerimize yönelik basında yer alan olumsuz ifadelerin gerçeği yansıtmadığı görülmüştür. Ancak belirtildiği üzere hizmetlerimiz esnasında vatanımız ve vatandaşlarımızın güvenliği için canlarını hiçe sayan gazilerimizin en ufak şekilde incitilmesi bile kabul edilemez olduğundan yapılacak soruşturma sonrasında şoförün kusurlu bulunması halinde gerekli cezai işlemler yapılacaktır.”gazi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.