Son Dakika
09 Aralık 2019 Pazartesi

Şehit Düşen Artvinli Razaman Köse’nin Ailesi Yıkıldı

26 Ekim 2014 Pazar, 01:16

Hakkari’de şehit düşen Er Köse’nin şehadet haberini öğrenen ve fenalaşan annesi ve iki kardeşi, hastaneye kaldırıldı. Tiflis’te bulunan babası, Artvin’e doğru yola çıktı.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü mensupları tarafından düzenlenen silahlı saldırıda 22 yaşında şehit olan Jandarma Er Ramazan Köse’nin, Artvin’in Borçka ilçesinde yaşayan ailesi, acı haberi öğrenince fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

ANNE VE KARDEŞLERİ FENALAŞTI

Borçka Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Murat Mut, Belediye Başkanı Aslan Atan ve İlçe Müftüsü İbrahim Görmüş, şehidin ailesinin Aksu Mahallesi’ndeki evine gitti.

Şehadet haberini yetkililerden duyan anne Gülsen ile oğulları Ufuk ve Samet Köse fenalaştı. Bu kişiler, 112 Acil Servis ekiplerince Borçka Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

BABASINA ACI TELEFON

Vali Kemal Cirit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, baba Begcan Köse’nin, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te bulunduğunu ve ona da şehadet haberinin telefonla verildiğini söyledi.

Köse’nin Türkiye’ye dönüşe geçtiğini ve onun alınması için tedbir amacıyla Sarp Sınır Kapısı’na ambulans gönderdiklerini dile getiren Cirit, “Menfur saldırıdan dolayı büyük üzüntü içindeyiz. Şehitlerimizin ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

razaman-er1

Şehidin Artvin’de defnedileceği mezarlığın, Köse’nin ilçeye gelmesinin ardından kararlaştırılacağı öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.