Ücretsiz Kitap Basan Yayınevi: Gece Kitaplığı

25 Ekim 2014 Cumartesi, 18:44

Gece Kitaplığı yayınları, başlattığı “Edebiyatı Destekleme Projesi” kapsamında yeni yazarlara, genç isimlere destek oluyor.

Gece Kitaplığı’nın açıkladığı projeye göre her türde özgün içerikle hazırlanmış olan kitaplar, basılarak piyasaya sunuluyor.

Ücretsiz kitap basma konusunda Türkiye’de bir ilki başardıklarını ifade eden yayınevi sahibi Yaşar Hız, yayınevlerine her gün onlarca yazarın başvuruda bulunduğunu ve talebe yetişmekte zorlandıklarını söyledi.

ÜCRETSİZ KİTAP BASAN YAYINEVİ

Türkiye’deki birçok yayınevinin yazarları aylarca bekletip sonrasında baskı parası istemesini eleştiren Gece Kitaplığı sahibi Yaşar Hız, bu durumun yayınevlerini sadece ticarethaneye çevirdiğini söyledi.

Amaçlarının genç ve amatör yazarları keşfedip, desteklemek olduğunu belirten Hız, Gece Kitaplığı’nın “ücretsiz kitap basma” konusunda Türkiye’nin en önde gelen yayınevi olduğunu belirtti.

ÜCRETSİZ KİTAP BASMA VE TELİF ÖDEME

Ülkemizde son yıllarda giderek büyüyen yayıncılık sektörü birçok mağduriyeti de ortaya çıkardı. Bunların başında yazarları müşteri olarak gören yayınevleri geliyor. Yazarlarından para alarak kitapları basan ve satan bazı yayıncılar, yazarlarına hiçbir telif ücreti de ödemiyor.

EDEBİYATI DESTEKLEME PROJESİ

Gece Kitaplığı, bu durum karşısında da “Edebiyatı Destekleme Projesi” kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Gece Kitaplığı basılmaya değer gördüğü eserleri ücretsiz olarak basıp, kitapevlerine dağıtırken, kitap yazarına da telif ödüyor.

 

 

 

3 Yorum

 1. Halit Suiçmez

  11 Mart 2015 at 09:43

  Merhabalar;

  Öncelikle bu çabanızı kutluyorum.

  Araştırma, öykü,denemeler ve roman yazmaktayım.

  Hazırlanmış bir öykü ve roman dosyam var.

  Bu konularda görüşmek isterim.

  SEVGİLERİMLE..

  • A. Haydavcı

   23 Ağustos 2015 at 00:52

   Burası haber sitesi. Daha haber sitesini yayınevinin sitesi sanan biri nasıl yazarlık yapar acaba :/

 2. Abdullah Kurt 1944 Ali Oğlu

  04 Ekim 2015 at 14:04

  Böyle bir çabaya şapka çıkartılır. Kutluyorum.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz