Son Dakika
14 Aralık 2019 Cumartesi

PKK Hakkari’de Saldırdı: 3 Şehit

Kalleşçe Saldırdılar !

6926 görüntüleme, 25 Ekim 2014 Cumartesi


Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde akşam saatlerinde terör örgütünün saldırısına uğrayan 3 askerimiz şehit oldu. 2 askerimiz olay yerinde, bir askerimizde hastanede şehit oldu. Hainler, sivil giyinimli askerleri takip ederek, arkadan başlarına ateş açarak saldırdı. Kalleşçe yapılan bu saldırının görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı. Özellikle bazı haber sitelerinde  ve ekranlarda askerlerimizin güvenlik güçleri olarak tabir edilmesi dikkat çekti. Aynı zamanda sosyal medyada ve haber sitelerinde, kanlar içinde yatan şehitlerimizin fotografları şuursuzca paylaşıldı. /HABERDOKUZ

Genelkurmay’ın açıklamasına göre; “Bölücü Terör Örgütü mensubu silahlı üç terörist tarafından; 25 Ekim 2014 günü saat 16.00’da, Hakkâri İli Yüksekova İlçe Merkezinde düzenlenen silahlı saldırı sonucu, bir Uzman Jandarma Çavuş ve iki Jandarma Er şehit oldu.”

NASIL OLDU?

Çarşıya elektrik malzemesi almak için çıktığı belirtilen askerlerin arkasından yaklaşan terör örgütü mensupları saldırıyı gerçekleştirdi. Şehit askerlerin Harunan Karakolu’nda görevli oldukları ve elektrik malzemesi almak için ilçe merkezine geldikleri belirtildi.

ŞEHİT ASKERLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Cengiz Topel Caddesi üzerinde silahlı saldırı sonucu şehit olan 3 güvenlik görevlisinin, Yüksekova-Haruna Karakolunda vatani görevlerini yapan Uzman Çavuşlar Ramazan Köse ve Ramazan Gülle ile Er Yunus Yılmaz olduğu kaydedildi.

Yorum

  1. MESUT BİRLER

    26 Ekim 2014 at 13:28

    ESKİ AFYON VALİSİ İRFAN BALKANLIOĞLU 25 ŞEHİT VARKEN KİLİM TANITMIŞTI. TÜRK ORDUSUNUN BAŞKANINA ……………DEMİŞTİ. NE VAR YANİ… NE OLMUŞ YANİ DEMİŞTİ… ŞEHİTLERE CESET PARÇALARI DEMİŞTİ… POSTA POSTA GÖNDERDİK DEYİP NE VAR YANİ DEMİŞTİ. BENDE ŞİKÂYET ETMİŞTİM. VALİ BEY BUNLARA İFTİRA DİYEREK HAKKIMDA DAVA AÇTIRMIŞTI. O DAVADA VALİ İRFAN BALKANLIOĞLU ‘ KİMSE BANA TEPKİ GÖSTERMEDİ ACILI ŞEHİT AİLELERİ DAHİ BANA TEPKİ GÖSTERMEDİ ‘ DEDİ. VALİ MAHKEMEYİ KAYBETTİ AMA ŞEHİT AİLELERİNDEN BİR ÖZÜR DAHİ DİLEMEDİ. BASINIMIZ VALİNİN ÜSTÜN HİZMETLERİNİ YAZMAKTAN BUNLARA ZAMAN AYIRAMAMIŞTI

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.