MHP Binalarına Saldırı

08 Ekim 2014 Çarşamba, 04:45

Terör örgütü PKK’nın Suriye’nin kuzeyindeki olayları bahane ederek sokağa dökülmesinde sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 14 kişinin hayatını kaybettiği olaylarda MHP binalarının da hedef olduğu ortaya çıktı. İstanbul Esenyurt ve Bağcılar’da bulunan MHP binaları saldırıya uğradı.

HaberDokuz / Özel

BİNALARA SALDIRDILAR

PKK’nın şehirlerdeki kadrolarının provokasyonları Milliyetçi camiayı hedef almaya başladı. Son yıllarda üniversitelerde ve metropol kentlerinde artan örgüt yanlısı odaklar, dün çıkan olaylarda MHP binalarına saldırdılar. Yaşanan provokasyon sonrasında binalarda ufak çaplı maddi hasarlar oluşurken, polisin güvenlik önlemlerinin yetersiz olması dikkat çekti.

CENGİZ AKYILDIZ’I ŞEHİT ETMİŞLERDİ

Terör örgütü PKK’nın saldırı düzenlediği Esenyurt’taki MHP binasında hafif çapta maddi hasar oluştu. Olayı duyan çok sayıda Ülkücü bölgeye akın ederken, HDP’nin ilçe başkanlarına müdahalede bulunuldu.

Esenyurt’ta son yerel seçimler öncesinde Milliyetçi camianın sembol isimlerinden “Yusufiyeli Cengiz” lakaplı Cengiz Akyıldız şehit edilmişti. Esenyurt seçim bürosunu, onlarca kişinin önünde kalaşnikof silahlarla basan PKK’lılar olay yerinde bulunan Cengiz Akyıldız’ı kalbinden vurarak şehit etmişlerdi.

Olay sonrasında toplanan deliller ve yapılan açıklamalarda eylemin PKK tarafından gerçekleştirildiği bilinirken, emniyet olayı asayiş suçu olarak görmüştü. Saldırı sonrasında tutuklanan 9 kişiden 7’si geçtiğimiz aylarda tahliye edilmişti.

MHP’DEN SALDIRI İDDİALARINA YALANLAMA

bülent karataş

MHP binalarına yönelik saldırı haberlerini yalanlayan İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş şunları söyledi:
“Camiamıza ‘uyanık olun, provokasyona gelmeyin’ uyarısında bulunduk. Bağcılar’da lastik yanıyor, araba yanıyor, ‘MHP İlçe Başkanlığı yanıyor’ diye haberler veriliyor. Bizim arkadaşlarımızı alana çekmek adına, insanlarımızı tahrik ediyorlar, böyle bir şey hiçbir yerde gerçekleşmemesine rağmen. Biz tüm yetkililerle görüşüyoruz. Bu ülke meselesi bir siyasi partiyle alakası olan bir süreç yaşanmıyor. Sağduyulu olunması lazım, basının sağduyulu olması lazım. Yanlış yönlendirmelerle, halkı farklı noktalara taşımakla, bazı yaraları kaşımakla topluma fayda sağlayamayız. Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz. Halkı duyarlı olmaya, sağduyulu davranmaya çağırıyoruz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz