KCK’dan Eylemlere Devam Çağrısı !

08 Ekim 2014 Çarşamba, 03:36

Terör örgütü KCK, sokak olaylarına devam edilmesi yönünde açıklama yaptı. Örgüt yaptığı açıklamada Kobani’deki saldırıların protesto edilmesi için sokaklardaki eylemlerin artırılarak devam edileceği açıkladı.

HaberDokuz / Özel

PKK’nın üst yapılanması olarak bilinen KCK’dan yapılan yazılı açıklama örgüte yakınlığıyla bilinen birçok haber sitesinde yayınlandı. Açıklamada Türkiye tehdit edilirken “tüm sokaklar Kobani sokaklarına dönüştürülmeli, tarihin bu eşsiz direnişine denk bir direniş gücü ve örgütlülüğü geliştirilmelidir” denilerek, eylemlerin artırılması talimatı verildi.

KCK’DAN TEHDİT DOLU AÇIKLAMA

“Bu saatten itibaren milyonlar sokaklara akmalı, sınır insan seline dönüşmelidir” denilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Kürt halkının büyük direnişi nasıl ki Diyarbakır zindanında Türk sömürgeci, inkârcı ve katliamcı zihniyetini yerle bir etti, 9 Ekim uluslararası komployu yenilgiye uğrattı ise; İŞİD çete güruhu şahsında Kürt halkına dayatılan soykırımı da yenilgiye uğratacaktır. Türk Devletinin ve kanlı çete İŞİD’in ortaklığı sonucu sınır hattı boşaltılarak Kobani direnişi desteksiz bırakılmak istenmektedir. Halkımız bu çirkin ve sinsi katliam karşısında başlattığı mücadeleyi her yere, her zamana taşıyarak süreklileştirmelidir. Kuzey halkımız İŞİD çetelerine, uzantılarına ve destekçilerine hiçbir yerde yaşam şansı tanımamalıdır. Tüm sokaklar Kobani sokaklarına dönüştürmeli, tarihin bu eşsiz direnişine denk bir direniş gücü ve örgütlülüğü geliştirilmelidir. Bu saatten itibaren milyonlar sokaklara akmalı, sınır insan seline dönüşmelidir. Her Kürt ve onurlu her insan, dostlar, duyarlı kesimler bu andan itibaren eyleme geçmelidir. An direniş eylemini geliştirme ve büyütme anıdır. Bu temelde tüm halkımızı, duyarlı kesimleri, dostlarımızı Kobani direnişini sahiplenerek büyütmeye, başta Kürt gençleri olmak üzere tüm gençleri Kobani’de özgürlük saflarına katılarak, direnişi yükseltmeye çağırıyoruz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz