Tillo Uçak Cinayetini PKK Üstlendi

28 Ağustos 2014 Perşembe, 00:49

“Tatvan’ın Bozkurdu” lakabıyla tanınan Ülkücü Hareket’in sembol isimlerinden 80 yaşındaki Tillo Uçak 22 Ağustos 2014 tarihinde evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucunda şehit edilmişti. Hain saldırıyı bölücü terör örgütü PKK üstlendi. HaberDokuz olayın yaşandığın ilk gün suikastin PKK tarafından işlendiğini yazmıştı.

Haberdokuz / Özel

EVİNE GİDERKEN ŞEHİT EDİLMİŞTİ !

Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesindeki gözü karalığıyla tanınan Tillo Kaptan daha önce de PKK tarafından öldürülmek istemişti. PKK’nın 2 saldırısından kurtulmaya başaran Tillo Uçak,  22 Ağustos gerçekleştirilen hain saldırıdan kurtulamadı ve kurşunların hedefi oldu. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Tillo Uçak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü.

Olayın duyulmasının ardından olay “asayiş suçu” kapsamında değerlendirilmeye başlandı.

PKK ÜSTLENDİ, MHP SESSİZ !

Olayın PKK tarafından yapıldığının bilinmesine rağmen Milliyetçi Hareket Partisi’nden resmi bir açıklama yapılmadı, taziye mesajı dahi yayınlanmadı.

tillo-uçak

Olayın medyada da yankı bulmaması üzerine terör örgütü PKK, akşam saatlerinde olayla ilgili kendi haber ajanslarına açıklama yaparak, saldırıyı üstlendi.

FAİLLER HALA YAKALANAMADI

Tillo Uçak’ın hain bir şekilde katledilmesinin üzerinden günler geçmesine rağmen failler hala yakalanamadı. Emniyet soruşturması asayiş şube tarafından yürütülüyor. PKK’nın son açıklamasından sonra konuya terör şubesinin bakması bekleniyor.

tillo-uçak

 

Yorum

  1. .

    21 Kasım 2014 at 13:22

    Tüm pkk ve onlara destek olanların yedi ceddini…
    ALLAH TEZ ZAMANDA PKK VE BU TÜR ÖRGÜTLERİN KÖKÜNÜ KURUTUR.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz