Son Dakika
20 Ocak 2020 Pazartesi

PKK, Mağaralara Raylı Sistem Kurdu

26 Ağustos 2014 Salı, 18:15

PKK, sınır içindeki bazı mağaralara raylı sistemle çalışan havan toplarları yerleştirdi. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik saldırılarda kullanılan bu ağır silahlar raylı sistemlere konularak saklanıyor. Bu duruma müdahale etmek isteyen TSK ise “Çözüm Süreci”nden dolayı bir şey yapamıyor. Terör örgütü ağır silahlarını raylı sistemlere koyup sınırların içerisine yerleştirirken, gelecek adına da ciddi bir güvenlik zaafiyeti oluşturuyor.

Haberdokuz

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, “TSK kaynaklarından edindiğim bilgilere göre; çözüm sürecini ve askerin operasyon yapamamasını fırsat bile hainler yeni modeller geliştirmişler. Bunlardan biri de, RAYLI AĞIR HAVAN TOPU…” diye yazdı. Valilerin saldırıya uğrayan birliklere bile operasyon izni vermediğini savunan Takan, TSK kulislerinden ilginç bilgiler paylaştı.

İşte o yazı:

GERİLİM ARTMASIN DİYE OPERASYON İZNİ YOK

Karakollara PKK’nın yaptığı son taciz atışlarına, ağır havan topu ile yapılanlar da eklendi. TSK bunlara anında karşı ateş ile cevap veriyor ama yeterli olmuyor. Çünkü; kışladan çıkılıp operasyon yapılıp hainlerin tüm teçhizatı ile temizlenmesi gerekiyor. Ama ne oluyor?.. Valiler hâlâ TSK’nın operasyon taleplerine “şu anda ortamı daha fazla germeyin” gerekçesiyle izin vermiyor. Yani; terör örgütü PKK saldırıyor, TSK, vatan topraklarını savunmak isteyince ortamı gerecek unsur oluyor!..

RAYLI AĞIR HAVAN TOPU SİSTEMİ

Çarpıcı örneği biraz daha açalım;
TSK kaynaklarından edindiğim bilgilere göre; çözüm sürecini ve askerin operasyon yapamamasını fırsat bile hainler yeni modeller geliştirmişler. Bunlardan biri de, RAYLI AĞIR HAVAN TOPU. Valiler, bırakın buralara operasyon yapılmasını, helikopterle keşfe bile müsaade etmiyor. Yakın zamanda gerçekleşen havan topu tacizlerinin birinde saldırının geldiği yöne doğru bir Validen helikopterle keşif izni istenmiş fakat müsaade alınamamış.

ATEŞ EDİP HEMEN MAĞARAYA SAKLIYORLAR

Bölge kaynakları terör örgütünün yeni sistemini şöyle anlatıyor; “Çeşitli bölgelerde sayıları 40-50 civarı olan mağaralara raylı ağır havan topları kurmuşlar. İçeriye döşedikleri raylarla insan eli ile taşınamayacak 120’lik havan toplarını, mağaranın dışına çıkarıyorlar. 3-5 dakika ateş ettikten sonra tekrar tıkır tıkır içeri sokuyorlar. Karşı ateş veriyoruz ama sonuç alamıyoruz. Mutlaka operasyon yapılıp mağaraların içinin teröristlerle birlikte temizlenmesi lazım. Hava kuvvetleri ile operasyon yapsanız yine netice alamazsınız. Dağı taşı bombalar gelirsiniz. Çünkü, her şey mağaranın içinde fakat yerimizden kıpırdayamıyoruz, operasyon yetkimiz yok. Teröristler mağaralarda cirit atıyor.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.