Son Dakika
11 Aralık 2019 Çarşamba

Kiraz Mevsimi yaz aylarının fenomen dizisi oldu

26 Ağustos 2014 Salı, 14:54

Bu yıl yerli diziler için yaz sezonu beklenenin aksine oldukça hareketli geçiyor. Yüksek izlenme oranları ile dikkat çeken dizilerin başında Fox ekranlarının romantik komedi türündeki dizisi geliyor. Güçlü senaryo ekibi ve kısa sürede çok sevilen genç oyuncuları ile Kiraz Mevsimi dizisi kış sezonunda da ekran macerasına devam edecek.

Bir Kore dizisinden uyarlanan Kiraz Mevsimi’nin başrollerinde Kavak Yelleri dizisi ile yıldızı parlayan Dağhan Külegeç dışında Özge Gürel ve Serkan Çayoğlu gibi genç oyuncular yer alıyor. Romantik Komedi adlı film serisiyle adından söz ettiren Aslı Zengin’in tasarladığı dizinin senaryosu gençlere emanetken, danışmanlığı da Gökhan Horzum tarafından yapılıyor. Böylece güçlü bir şekilde işlenen konular izleyiciyi ekrana kilitliyor.

Daha ilk bölümlerde fenomen olacağı anlaşılan Kiraz Mevsimi dizisinin yükselişi sosyal medyada da kendini hissettiriyor. Dizi adına açılan sayfalara binlerce kişi üye oluyor, dizi günleri twitter’da ilgili hashtag’lar kısa sürede zirvedeki yerini alıyor.

Kiraz Mevsimi dizisinde saf ama bir o kadar delidolu bir kız olan Öykü ile tanışıyoruz. Genç kız, çocukluğundan beri hoşlandığı ama bir türlü açılamadığı Mete ile bir anda hayatına giren ve sevmeye başladığı Ayaz arasında kalırken, bir yandan da ünlü bir modacı olup yaşadığı küçük mahalleden kurtulmak istiyor. Ayaz ise kendisini yetiştirip varlıklı bir duruma gelmiş ancak ukala ve çapkın bir hayat sürmektedir. Özünde çok romantik ve komik olan gencin gerçek kişiliği de Öykü ile tanışmasıyla ortaya çıkmaya başlayacaktır. Tanıdığı hiçbir kadına benzemeyen Öykü Ayaz’ın aşka inanmasını sağlayacaktır.

Kiraz Mevsimi oyuncuları bu başarılı hikayeyi üstün yetenekleri ile izleyiciye geçirmeyi başardılar diyebiliriz. Her oyuncu için sosyal medyada fan hesapları açılmış ve binlerce kişi tarafından takip edilmekteler.

Kiraz Mevsimi kasvetli ve dram yüklü dizilerinin aksine komik ve romantik bir dizi olarak televizyon macerasına bu yıl devam edecek. Dizinin fanları yayın gününün değişmesi beklenen diziyi bu kış da zirvede tutmayı başaracaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.