Son Dakika
12 Aralık 2019 Perşembe

Diyarbakır’da 1 Polis Şehit Edildi

26 Ağustos 2014 Salı, 15:27

Diyarbakır’da polise hain pusu. Terör örgütü PKK mensubu bir grup dün Diyarbakır’da polisin yolunu kesip kafasına silahla ateş ettiler.

MAÇI İZLEDİKTEN SONRA
Diyarbakır’ın Sur İlçesi Çarşı polis merkezinde görevli olan polis Osman Bal’ın (42) Fenerbahçe-Galatasaray maçını arkadaşlarıyla izledikten sonra evine giderken yolu kesildi.

Polis memurunun yolunu kesen grup Osman Bal’a sözlü sataşmada bulundu, sonrasında yanındaki terör örgütü yandaşlarıyla birlikte polise saldırmaya başladı.

Gruptan bir kişi Osman Bal’ı kurşun yağmuruna tuttu. Osman Bal uğradığı silahlı saldırı sonucunda şehit düştü.

Saldırganlar hala aranıyor.

Teröristler tarafından şehit edilen Osman Bal’ın, evli ve 3 çocuk babası olduğu, 11 yıldır Diyarbakır’da görev yaptığı öğrenildi.

EMNİYET MÜDÜRÜ PKK DEĞİL DEDİ

Diyarbakır Emniyet Müdürü Halis Böğürcü ise evine gittiği sırada polis memurunun arkadan vurulduğunu belirterek şöyle dedi.

“Kimin yaptığı henüz belli olmamakla birlikte tabii ki kanaatlerimiz var. Arkadaşlarımız çalışıyor. Siyasi bir yönü yok, terör faaliyetinden dolayı olmuş bir hadise değil. Adli bir olay olarak gözüküyor. 11 mermi kullanılmış 10’u isabet etmiş. Arkadan vurulmuş. Saldırgan tek kişi. Görüntü kayıtları var. Tespite dönük, arkadaşlarımız yakalama çalışmalarını sürdürüyor. Olaydan sonra kameralardan şahsın kaçışını görüyoruz. Neticede arkadan atılarak vurulmuş. Bunlar olmasını istemediğimiz hadiseler. Ama maalesef bazı şeyler; kader bu tür hadiselerle bizleri karşılaştırıyor Failleri yakalamak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz” diye konuştu.

Emniyet müdürünün olayın siyasi yönü olmadığını ve tüm işaretlere rağmen “terör eylemi” olmadığını söylemesi ise dikkatlerden kaçmadı. Çözüm sürecinden dolayı emniyet müdürüne “PKK ismini verme” diye talimat gitmiş olabileceği ifade edildi.

diyarbakır-şehit

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.