İstanbul Kadıköy’de PKK Saldırısı

24 Ağustos 2014 Pazar, 21:00

İstanbul’da Atatürk büstlerine ve Türk bayraklarına yapılan saldırıları protesto etmek isteyen gruba PKK’lılar saldırdı. İstanbul’un en merkezi yerlerinden biri olan Kadıköy’de yaşanan olay sonrasında 3 vatandaş yaralandı. Vatandaşlar hastaneye kaldırıldı.

HaberDokuz / Özel Haber

TÜRK BAYRAKLI GRUBA SALLAMALI SATIRLI SALDIRI

PKK; Mehmetçiğe, Atatürk büstleri ve Türk bayraklarına yapılan saldırılarını protesto etmek isteyen Kara Kalpaklılar Gençlik Hareketi isimli grup bugün İstanbul Kadıköy’de protesto kararı kaldı.

Aralarında çok sayıda kadın ve çocuğun bulunduğu protestocu grup Türk bayraklarıyla alanda toplandı.

PKK aleyhine protestoda bulunan grup, sık sık “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Ne Mutlu Türküm diyene” sloganları attılar.

PKK’nın poster ve flamalarının yakıldığı olay kısa sürede yankı buldu.

Sosyal medya üzerinden “Kadıköy’de PKK’ya geçit yok” yazıları paylaşınca terör örgütü mensupları hemen harekete geçtiler.

istanbul-kadıköy-protesto1

PKK’nın protesto edildiği duyan aralarında SDP, HDP ve YDG-H gibi grupların bulunduğu oluşumlar sosyal medya üzerinden çağrıda bulunarak Kadıköy’de toplanmaya başladılar.

Ellerinde satır, sallama ve sopalarla alana giren ve PKK lehine slogan atan gruplar kadın, çocuk ayırt etmeksizin Türk bayraklı gruba saldırdılar. Yaşanan olaylar sonrasında 3 vatandaş sallamalarla yaralandı.

Yaşanan bu hain saldırı sonrasında birçok medya kuruluşunun olayı görmezden geldiği görüldü. Haber ajansları ise olayı “karşıt grupların çatışması” olarak vermesi eleştiri konusu oldu.

kadıköy-olaylar1

PKK’LILAR BÖYLE TOPLANDI

Kadıköy’de PKK’nın protesto edilmesini içlerine sindiremeyen PKK’nın gençlik yapılanması olarak faaliyet yürüten YDGH’nin twitter hesabı üzerinden yaptığı çağrı ise dikkat çekti.

ydgh

 

istanbul-kadıköy-pkk

 

YARALILARIN DURUMU

PKK saldırısı sonrasında yaralanan vatandaşların durumu hakkında henüz net bilgiler elde edilemedi. Görgü tanıkları yaralanan kişilerin sallama ve satırlı saldırı sonucunda yaralandıkları belirttiler.

PROTESTOLAR BÖYLE BAŞLAMIŞTI

istanbul-kadıköy-polis-müdahalesi-22

istanbul-kadıköy-protesto  istanbul-kadıköy-protesto2

PKK’NIN SALDIRISI SONRASINDA POLİS MÜDAHALESİ

PKK’nın Türk bayraklı gruba saldırmasındans sonra polisin müdahalesi geldi. Çevik kuvvet ekiplerinin terör yandaşı grupları biber gazıyla dağıttığı görülürken, olaylar Kadıköy’ün ara sokaklarında devam etti. Polisin PKK’lıları gözaltına almaması dikkat çekerken, söz konusu grupların saldırıları öncesinde neden müdahale edilmediği de merak konusu oldu.

istanbul-kadıköy-polis-müdahalesi

istanbul-kadıköy-polis-müdahalesi-2

istanbul-kadıköy-polis-müdahalesi-3

 

 

pyd-pkk

tillo-uçak

ışid pkk Suriye Sınırında PKK Karakolları

PKK

pkk bingöl festival1 Suriye Sınırında PKK Karakolları

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz