Tillo Uçak Şehit Edildi

23 Ağustos 2014 Cumartesi, 19:43

Milliyetçi Camianın yakından tanıdığı Tillo Uçak, evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucunda şehit edildi. Daha önce 2 defa terör örgütü PKK’nın suikastine uğrayan Tillo Uçak 80 yaşındaydı. Başına isabet eden kurşunlarla ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Tillo Uçak, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

HaberDokuz / Özel

PKK’NIN HEDEFİNDEKİ İSİMDİ

Doğu ve Güneydoğu Bölgesi’nin tanınan isimleri arasında olan Tillo Uçak, PKK terör örgütünün uzundur takibinde olan bir isimdi. Daha önce 2 kez Uçak’a suikast girişiminde bulunan PKK başarılı olamamıştı. Uçak bölgedeki PKK yapılanmalarına karşı cesurluğu ve tepkisiyle tanınıyordu.

TATVAN’IN BOZKURDU
Dün evine girdiği sırada arkasından yaklaşan kişiler tarafından saldırıya uğrayan Tillo Uçak hayatını kaybetti. 80 yaşında evinin önünde şehit edilen Uçak hakkında Hükümet kanadından ve siyasi partilerden herhangi bir açıklama gelmemesi dikkat çekti. Tillo Uçak “Tatvan’ın bozkurdu” olarak biliniyordu.

KATİLLER YAKALANAMADI

Tillo Uçak’ı evinin önünde şehit eden PKK’lılar ise henüz yakalanamadı. Olayla ilgili soruşturma açıldığı bildirildi. Uçak, Bitlis İl Genel Meclisi MHP 1.Sıra adayı da olmuştu.

tillo-uçak

TİLLO UÇAK HAKKINDA BÖYLE DEDİLER

Tillo Uçak hakkında uludağ sözlük isimli sitede yazılan bir yorum ise dikkat çekti. Sitede Uçak’ın yakından tanıyan bir yazarın verdiği bilgiler şu şekilde:

“Hakkında saatlerce konusulabilir.. Kitaplar yazilip filmler çekilebilir.. Uygun zamanimda ‘telo amcami’ buraya uzun uzun yazarim..

Simdi bahsedeceğim şey şu; rahmetli, cilgindi gözükaraydi korkusuz ve eyvallahsizdi.. 70 yasini askin haliyle bile yüzlerce kişilik bdp yürüyüşlerini basar, yaptiklari serefsizlikleri yüzlerine haykirirdi.. Bir allahin kulu da cikip laf edemezdi.. Agzini açsa lesinin serilecegini bilirdi..

Daha evvel de suikast girişimleri olmuştu kendisine.. Amca artik bi kosene cekil dedigimizde kizardi.. Olum korkusu yoktu…Takardi beline magnum’unu, giderdi yoluna.. Gümüş rengiydi, paril paril parlardi..

Bugünkü ulkuculere benzemezdi bizim kaptan.. Keşke, ortam yapalim derdine ülkücü geçinen vasifsiz kan emiciler telo kaptani azicik tanisaydi da haya etseydi kendisinden.. Ülkücülük nedir gorseydi..

Hainlerin, Bu yasina rağmen telo kaptanin karsina cikmaya cesaret edemeyip sirtindan vurmalari ise, biz ailesi ve sevenleri icin onurdur.. Muhakkak ki uzulduk, fakat 40 yillik ulkuculugu boyunca gerçek anlamda savaş veren bu insanin yataginda ölmesini de beklemiyorduk.. Sehadeti kabul görür inşallah..

Serefinden bir an taviz vermemiş gerçek vatansever koca Reis’e Allahtan rahmet diliyorum..”

 

CENGİZ AKYILDIZ ŞEHİT EDİLMESİNDEN SONRA NELER YAŞANMIŞTI

esenyurt-toma

esenyurt-polis-müdahalesi

esenyurt-olayları

BDP-yürüyüş

cengiz-akyıldıza-saldırı

mhp-esenyurt-saldırı_son

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz