Muş’ta PKK Yol Kesti, Olaylar Çıktı

22 Ağustos 2014 Cuma, 13:15

Terör örgütü PKK’nın saldırıları bitmiyor. Van’da kurdukları hain pusu sonucunda 23 yaşındaki teğmen Emre As’ı şehit edenler şimdi de yolları kapatıp askere meydan okudular. Taş ve molotoflarla Mehmetçiğe saldırdılar.

HaberDokuz / Özel

Muş’un Varto ile Bingöl’ün Karlıova ilçelerini birbirine bağlayan karayolunu ulaşıma kapatan PKK’lı grup, propaganda yaptı. Yol kontrolü de yapan gruba askeri güçler müdahale etti. Müdahalenin sadece gaz ve tazyikli suyla yapılması, herhangi bir gözaltı olmaması dikkat çekti.

pkk-muş

3 KİŞİ YARALANDI

Çatışma sırasında 3 kişi yaralandı. Valilikten yapılan açıklamada, bu sabahtan itibaren yolu temizleme çalışmaları başlatıldı. Güvenlik kuvvetlerinin müdahalesi üzerine Varto-Karlıova karayolu üzerinde Leylek Köyü yakınlarında çatışma çıktı. Göstericiler güvenlik kuvvetlerine taş ve molotof kokteyle karşılık verdi. Gaz ve tazyikli su ile müdahale etti, havaya ateş açıldı, olaylar sırasında 3 kişi yaralandı.

TSK’NIN TEK AMACI GRUP DAĞITMAK MI

TSK’nın son 2 yıldaki müdahale yöntemleri de tartışma konusu olmaya devam ediyor.

PKK’lı grupları sadece gaz ve suyla dağıtan ordu güçleri birçok mecrada eleştiri konusu oluyor. Anayasal olarak düzeni bozmaya çalışan bu terör gruplarına karşı en üst düzeyde müdahale yapılması gerekiyor.

Ancak son dönemde sadece havaya ateş açmak ve gaz bombası atmak bir müdahale yöntemi haline dönüştü. PKK adına eylem yapan gruplar hukuki olarak son derece rahat bir şekilde hayatlarına devam ediyor, haklarında herhangi bir soruşturma açılmıyor. Ancak olaylar medyada geniş yer bulursa (Bayrak indirme hadisesi) hukuki süreç işletilmek zorunda kalınıyor.

emre-as

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz