Son Dakika
06 Aralık 2019 Cuma

Araba Satarken Parayı Almadan Satışı Vermeyin

22 Ağustos 2014 Cuma, 12:52

Denizli’de, internet üzerinden aracını satışa çıkaran Ayhan Tavlı isimli esnafın arabasını çalan hırsızlar, aracı para karşılığında geri vereceklerini söylediler.

Denizli’de yaşayan 33 yaşındaki Ayhan Tavlı, kendisine ait olan aracı satmak için internete satılık ilanı verdi. İnternet üzerinden aracına Denizli’den bir kişinin talip olduğunu ve bir ofiste 3 kişiyle görüşme yaptığını ifade eden Tavlı, 42 bin 500 TL fiyatla aracını şahıslara satmaya karar verdiğini belirtti.
“PARAMI ALMADAN SATIŞI VERDİM”

Satış işlemlerinin yapılması için şahıslarla birlikte notere gittiğini ifade eden Tavlı, şöyle konuştu: “Paramı almadan notere gittik. Noterde paramı almadığımı belirttim ama yanımda bulunan şahısla birlikte bankaya gideceğimiz için güvenerek imza attım. Satışın yapılmasının ardından yanımda bulunan şahsa ait araçla bankaya gittik. Bankanın önünde trafiğin yoğun olması nedeniyle, şahıs benim inerek bankadan sıra almamı ve kendisinin aracı otoparka bırakacağını söyledi. Ben kendisine güvendim ve araçtan inerek bankaya girdim. Aradan geçen süreyle ne gelen oldu ne giden. Ben o an dolandırıldığımı anladım.”
“GÜNLÜK OFİS TUTMUŞLAR”

Görüşmenin yapıldığı ofise gittiğinde kimsenin ofiste bulunmadığını belirten Tavlı, şunları söyledi: “Ofisin günlük tutulmuş bir ofis olduğunu öğrendim ve kimsenin bu şahısları tanımadığını gördüm. Beni arayan numaraları aradığımda kimse telefonlara çıkmadı. Polise gidip şikayetçi oldum. Aracım şuanda çalıntı olarak kayıtlara geçti ve ismini verdiğim dolandırıcılar her yerde aranıyor.”
“KENDİ ARACIMI BANA SATMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Yaşanan olayda en ilginç durumun şahısların tekrar kendisini arayarak aracı satmak istemeleri olduğunu belirten Ayhan Tavlı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Benim aracı çalıntı olarak polise bildirmenin ardından şahıslar trafiğe bu araçla çıkamadı. Şimdi beni arıyorlar ve pazarlık yaparak kendime ait aracı bana satmaya çalışıyorlar. Şu an 15 bin TL’ye kadar düştüler ve aracımı bu para karşılığında geri vereceklerini söylüyorlar.”
“VATANDAŞLARI UYARIYORUM”

Vatandaşların bu tür dolandırıcılık olaylarına karşı duyarlı olmasını isteyen Tavlı, “Benim başıma gelen olay bir ibrettir. Buradan vatandaşları uyarıyorum. Lütfen parasını almadığınız bir şeyi sakın vermeyin. Paranızı aldıktan sonra satış evraklarınızı imzalayın” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.