PKK Van’da Pusu Kurdu: 1 Şehit, 1 Gazi

20 Ağustos 2014 Çarşamba, 04:20

Silah bıraktı, sınır dışına çıktı diye görmezden gelinen PKK terörü, Van’da askerlere pusu kurdu. Teröristlerin açtığı ateş sonucunda 1 subay (teğmen) şehit olurken bir asker de yaralandı.

HaberDokuz / Özel Haber

PUSU KURDULAR

Van’ın İran sınırındaki Saray İlçesi’nde yapılan kontrollerde bölgede kaçakçılık yapıladığı şüphesiyle harekete geçildi. Olay yerine intikal eden askeri tim terör örgütü tarafından pusuya düşürüldü.

pkk-van-saldırı

Çözüm süreci kapsamında “vur emri” verilmeyen askerlerin ilk ateş sonrasında kendilerini korudukları ve karşılık verdikleri iddia ediliyor. PKK’nın hain pususunda resmi açıklamaya göre 1 teğmen olay yerinde hayatını kaybederken, 1 asker de yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

DAĞLIK ALANA KAÇTILAR

PKK’lıların pusudan sonra dağlık alana kaçtıkları açıklandı. Olay sonrasında herhangi bir PKK’lı yakalanamazken yaralı askerin durumu hakkında herhangi bir açıklama henüz yapılmadı.

1 GÜN ÖNCE DİKKAT ÇEKMİŞTİK

18 Ağustos 2014 tarihli “Van’da Askeri Araca Mayınlı Tuzak” isimli özel haberimizde, örgütün Türk Silahlı Kuvvetleri’ne mesaj verdiğini belirtmiştik.

Bugün Van’dan gelen acı haberin günler öncesinden hissedilmesi ve askeri birliklerin daha donanımlı bir şekilde devriye görevine çıkmalarının gerekliliği ortadaydı.

pkk-van-saldırı1

ÇÖZÜM SÜRECİ BÖYLE Mİ OLACAK !
Van’da Mehmetçiğe kurulan hain pusu sosyal medyada büyük yankı buldu. Birçok vatandaş yaşanan bu saldırı sonrasında “çözüm süreci”ne yönelik sert ifadeler kullanırlarken, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK’ya neden operasyon yapmadıkların sordukları görüldü.

HEYKEL İNTİKAMI MI ?

Van’da yaşanan hain saldırının, Diyarbakır Lice’deki PKK’lı teröristin heykelinin yerinden sökülmesiyle alakalı olabileceği belirtiliyor. Heykelin yıkılması sırasında çıkan olaylarda 1 PKK’lı hayatını kaybetmişti. Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada PKK’lıların roketatar ve otomatik silahlarla karşı koymak istedikleri belirtilmiş, ayrıca 2 askeri helikopterin açılan ateş sonucunda isabet aldığı açıklanmıştı.

lice-pkk-mezarlığı

 

mahsum-korkmaz

pkk-bingöl-festival

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz